Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. У єпархії відбулися урочистості на честь покровительки області –преподобномучениці Анастасії Римлянині

26 червня, православний світ відзначає День пам’яті великої угодниці Божої, святої преподобномучениці Анастасії Римлянині. Для житомирян цей день являється особливим, адже саме преподобномучениця Анастасія є покровительницею древньої Житомирської землі.
У співслужінні духовенства єпархії, молитовне спілкування розділили між собою два архіпастирі: архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Городницький Олександр. Разом із своєю духовною наставницею, ігуменею Михаїлою, щиро підносили свої молитви насельниці святої обителі.
Закінчивши Божественну Літургію, духовенство, разом з сестрами монастиря та вірянами вийшли на торжественну Хресну ходу навколо головного собору обителі. На чотири сторони величного храму було прочитане святе Євангеліє.
Згадуючи непросте подвижницьке життя преподобної та її мученицьку кончину, владика Никодим промовив проповідь:
«Лікують наші душі, торжествують наші серця, наш розум переповнює та благодать Божа, яка діє на кожну християнську душу, на кожного із нас, адже ми сьгодні зібрались тут, у цій святій обителі, під покровом Божої Матері та ходатайством святої преподобномучениці Анастасії, яка своїми трудами, своїм подвигом та мужністю прославляла Творця. Із прочитаної молитви ми чули, дорогі браття та сестри, які катування, страждання та знущання перенесла ця угодниця Божа. Це велика перемога над злом, ненавистю, над лютим звірем та ворогом людського спасіння дияволом. Дорогі браття та сестри, в непрості сьогоднішні дні, нам потрібно молитись, взивати до преподобномучениці, просити милості, заступництва та опіки святої.
І подвиги, якими прославили Бога мученики, серед яких і сьогоднішня прославляїма, нехай укріплять нас, дадуть сили та наснаги, щоб ми могли відчути радість нашого життя та нашої молитви».
На завершення проповіді, архієпископ Никодим подякував ігумені обителі за запрошення та спільну молитву, а також привітав із Престольним святом та особистим ювілеєм. У знак любові та поваги, правлячий архіпастир, вручив ігумені Михаїлі святу просфору та пам’ятну ікону.