Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

29.12.2011. ЖИТОМИР. Владика Никодим відправив літію за загиблими земляками

22 грудня, о 23.44 поблизу села Єльня, Можайського району, на 125-му кілометрі автодороги Москва–Мінськ, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, загинуло восьмеро громадян України. Усі вони мешканці Новоград-Волинського району, які поверталися додому із сезонних заробітків в московській фірмі «КРОСТ».
Ще 4 потерпілих з травмами різного ступеня тяжкості госпіталізовані в Центральну районну лікарню Можайська.
У зв’язку з цим, розпорядженням голови районної державної адміністрації 27 грудня на території району оголошено День жалоби.
Цього дня об 11.00 в Свято-Троїцькому кафедральному соборі була звершена заупокійна літія, котру очолив правлячий архієрей єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим у співслужінні місцевого духовенства.
На богослужінні були присутні Голова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин, генерал-лейтенант Одеського Південного оперативного командування П. М. Литвин, голова міської ради В. І. Загривий, голова районної державної адміністрації С. І. Лавренюк, керівництво району і міста, родичі загиблих.
Після закінчення літії владика Никодим в своїй проповіді сказав, що загибель земляків є великою втратою для рідних: батьків, дружин, дітей та всіх нас. Також, єпископ подякував В. М. Литвину за його християнський вчинок, адже маючи багато невідкладних державних справ, Голова Верховної Ради зміг прибути в Новоград-Волинський і помолитися за упокій душ земляків.
В цей день В.М.Литвин зустрівся із сім’ями восьми загиблих і двох потерпілих мешканців нашого району та ініціював надання їм матеріальної допомоги. Висловлюючи свої співчуття рідним і близьким загиблих, Володимир Михайлович зазначив: «Я розумію, що синів, чоловіків, батьків та братів вам ніхто не поверне, слова співчуття не допоможуть. Але я і мої колеги будуть робити усе можливе, аби пом’якшити цей страшний удар. Ми не мірятимемося, хто більше здатен допомогти, а будемо мовчки допомагати».
Наразі, відповідальними службами МНС України спільно з МЗС Російської Федерації проводиться робота щодо перевезення трун із загиблими до України. Погребіння тіл відбудеться в селах проживання загиблих православними священнослужителями міста і району в середу 28 грудня.
Місцевий житель, у минулому теж заробітчанин, розповів: — «Новоград-волинці вже понад 20 років є постійними легальними і нелегальними працівниками різних країн світу. Це нелегка праця, адже чоловіки відриваються від родин, працюють, подекуди, по 18 год. на добу та втрачають здоров’я неякісним харчуванням. Але, спонукає їхати на заробітки потреба прогодувати сім’ю».
Зі слів співрозмовника стає зрозумілим, що зупинитися від поїздок на чужину важко але, відправляючись на чергову вахту заробітчани кажуть, що це востаннє.
Для людей, з котрими ми сьогодні прощаємося, їхня подорож, напередодні новорічно-різдвяних свят виявилася «останньою дорогою», дорогою у вічність…
Упокой, Господи, души спочилих рабів Твоїх