Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

22.02.2011. ЛЬВІВ. У місцях позбавлення волі відбулось освячення стрітенських свічок

Понад п’ятнадцять років Православна Церква здійснює пастирську опіку над засудженими у Львівській області. З часом в установах області сформувались общини з числа засуджених.
На запрошення керівництва Управління Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області Голова відділу тюремного служіння єпархії митрофорний протоієрей Володимир Шарабура звершив молебень на освячення води та стрітенських свічок у приміщенні каплиці. На богослужінні молилися працівники Управління разом з Начальником Управління ДДПВП у Львівській області – генералом М.С. Дзюдзем. Молебень супроводжували співом хористи свято-Троїцької церкви керуванням диякона Максима Тертишного. Цікаво зауважити, що для освячення працівники принесли свої свічки, проте, коли катехизатор Львівської єпархії О.І.Бойко вніс у капличку пучок запашних воскових церковних свічок, усі з радістю прийняли цей благословенний подарунок. Після завершення богослужіння працівники управління завзято розливали у принесені посудини освячену воду та понесли її разом із запаленими свічками у свої кабінети на робочі місця.
В приміщенні їдальні, яка одночасно є клубом установи і де поки що звершуються всі богослужіння різних конфесій, отець Володимир звершив чин освячення води і свічок.
У своєму слові до засуджених отець Володимир розповів біблійну історію свята Стрітення, роз’яснив про важливість святої води та освячених свічок у повсякденному житті християн. На відміну від Хрещенської води, яку споживають натщесерце Стрітенську воду можна споживати протягом дня, у хворобі, під час пережитого стресу, окропити нею приміщення тощо. Стрітенську свічку християни запалюють при негоді, щоб оберегти дім, тому в народі її ще називають «Громовицею». Після закінчення молебня освячені стрітенські свічки засуджені забрали зі собою у свої житлові приміщення.
Адміністрація установи завжди радо запрошує духовенство єпархії , бо сподівається, що відвідування богослужінь та церковних наук буде спонукати засуджених до переосмислення свого життя і сприяти процесу виправлення.