Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

26.10.2010. ОБУХІВ. Єпископ Пантелеімон освятив престол в скиту Іонинського монастиря

За благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон відвідав Спасо-Преображенький скит Свято-Троїцького Іонинського монастиря, що у селі Нещерів Обухівського району Київської області.
Під час відвідин владика Пантелеімон у співслужінні священнослужителів монастиря освятив престол на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі в соборному Спасо-Преображенському храмі обителі.
Спасо-Преображенський храм монастиря був побудований у 1794 році на кошти поміщика Івана Гудим-Левковича. Храм збирав під своїм дахом віруючих включно до 60-х років минулого століття. В приміщенні церковно-приходської школи навчалися діти з усіх околиць. Проте радянська влада перетворила храм на зерносховище, а з 70-х років приміщення знаходилося в аварійному становищі, так що подальше використання було неможливим. У 1988 році Спасо-Преображенський храм повернули віруючим. У 2004 році було створено Спасо-Преображенський скит Свято-Троїцького Іонинського монастиря.
Храм має два приділи: центральний із престолом на честь Преображення Господнього і приділ із престолом на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі.