Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

12.10.2010. ПОЛТАВА. У Хрестовоздвиженському жіночому монастирі здійснено прославлення у лику святих

10 жовтня у Полтавському Хрестовоздвиженському жіночому монастирі Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію, за якою звершив чин прославлення у лику святих єпископа Афанасія (Вольховського).
Ще звечора на в’їзді до Полтавської області Предстоятеля Української Православної Церкви зустрічали архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, духовенство та віруючі.
У неділю зранку біля Хрестовоздвиженської обителі свого Предстоятеля зустрічали керуючий Полтавською єпархією архієпископ Филип, священики, насельниці монастиря та численні прихожани.
За богослужінням Блаженнішому Владиці співслужили: архієпископ Криворізький і Нікопольській Єфрем, архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, секретар Предстоятеля Української Православної Церкви єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство регіону.
Також Його Блаженству співслужив нащадок єпископа Афанасія (Вольховського) клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Георгій Вольховський.
Після входу з Євангелієм було відправлено останню заупокійну літію за спочилим єпископом Афанасієм, після чого з огласительним словом виступили два ієрархи – архієпископ Филип зачитав рішення Священного Синоду Української Православної Церкви про причислення Єпископа Афанасія (Вольховського) до лику місцевошанованих святих із встановленням дня пам’яті 14 січня за новим стилем (Журнал № 25 від 28 травня 2010 року), а архієпископ Єфрем зачитав житіє новопрославленого Святителя.
Після цього під спів тропаря новопрославленому святому з вівтаря була винесена ікона із зображенням подвижника, і Блаженніший Митрополит Володимир звершив перше молитовне поклоніння перед святим образом Святителя Афанасія.
По завершенні богослужіння Первосвятитель звернувся до багаточисельно зібрання із вітальними словами.
«Я хочу привітати вас із подією прославлення нового святого і вашого земляка, який буде молитися за нас Богу, якщо ми будемо до нього звертатися. Нехай Господь повчає нас нашим життям, щоб ми розуміли і наслідували, що таке святе життя і що таке грішне життя, бо святе життя приводить людей до Бога і дає велику благодать. Нехай Милосердний Господь водворить мир в наших душах, серцях та нашому суспільстві, нашій державі та нашій Церкві», — сказав зокрема Архіпастир.
В свою чергу владика Филип подякува Предстоятелеві за його візит до Полтавської єпархії та на молитовну згадку подарував йому ікону преподобного Серафима Саровського, написану вихованцями Полтавської духовної семінарії.
Також за заслуги перед Українською Православною Церквою Блаженніший Митрополит Володимир нагородив орденом Святителя Димитрія (Туптала) митрополита Ростовського, голову Полтавської обласної державної адміністрації Олександра Удовиченка та голову Полтавської обласної ради Володимира Марченка, орденом святого Великомученика Георгія Побідоносця Полтавського міського голову Матковського, а голову Котелевської районної державної адміністрації Тетяну Корост Почаївської ікони Божої Матері.
По завершенні нагородження Митрополит Володимир благословив віруючих.