Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

01.10.2010. КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. У Свято-Преображенському чоловічому монастирі у Княжичах була відправлена Літургія архієрейським чином

30 вересня, у день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви у Спасо-Преображенському чоловічому монастирі (Київська область, с.Княжичі) єпископ Сєвєродонецький і Старобільський Агапіт очолив Божественну літургію. Йому співслужили: єпископи Макарівський Іларій та Васильківський Пантелеімон, а також духовенство єпархії.
По завершенні богослужіння владика Агапіт привітав насельників обителі та богомольців із святом.
У давнину Княжичах була церква Преображення Господня, дата побудови якої невідома. В 30-х роках минулого століття ця церква була спалена, а ченців заслано на Соловки. В 40-х роках богослужіння було поновлено і проходило в пристосованому для цього приміщенні.В 90-х роках почалося відродження Спасо-Преображенського чоловічого монастиря. Його намісником став архімандрит Софроній (Шинкаренко), який до цього був настоятелем церкви села Княжичі протягом 10 років.
Восени 1992-го року по благословенню Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України було закладено фундамент Спасо-Преображенського собору.