Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

30.08.2010. КИЇВ. У день свята Успіння Божої Матері Блаженніший Митрополит Володимир молився у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври

28 серпня, у день престольного свята Києво-Печерської Лаври — Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі монастиря.
Блаженнішому Владиці співслужили його вікарні архієреї: намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Макарівський Іларій, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон, а також насельники обителі у священному сані.
За богослужінням з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви була звершена дияконська хіротонія випускника Київської духовної академії Костянтина Кватирка.
Після Божественної літургії священнослужителі й віруючі пройшли хресним ходом довкола Успенського собору, по завершенні якого, був відслужений подячний молебень до Пречистої Божої Матері за її покровительство над людським родом.
Напередодні ввечері, Архіпастир очолив святкову Всеношну у Трапезному храмі Лаври.
Успіння Пресвятої Богородиці – одним з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. За переданнямза три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. А вже в цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа. Тіло Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та ангели.
Фото: Мариан Ковальчук