Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

17.08.2010. ГЛУХІВ. На куполі нового храму засяяв хрест

10 серпня, після закінчення Божественної Літургії у кафедральному соборі Трьох Святих Анастасій, за благословеннмя архієпископа Конотопського і Глухівського Луки віруючі на чолі зі священиками пішли хресним ходом на околицю Глухова, до Чернечих джерел. Подібний хресний хід до джерел звершується традиційно під час перебування чудотворного образу Різдва Пресвятої Богородиці «Пуcтинно-Глинський». В цьому році через весь Глухів понесли золотого хреста, який щойно було освячено архієпископом Лукою у кафедральному соборі.
Хресний хід з трьома іконами Богородиці (Пуcтинно-Глинською, Смоленською та Покрова) пройшов центром міста по вулиці Терещенків до Усівського мікрорайону, а звідти до Чернечих джерел. На урочисту процесію, попри спеку та робочий день, прийшло дуже багато віруючих (за приблизними підрахунками не менше 400 чоловік). Надзвичайно зворушливо було дивитись, як маленькі вихованці місцевого дитячого садочка вийшли назустріч іконі Божої Матері: з квіточками у руках, трохи розгублені. На прохання місцевих жителів кілька разів хресний хід зупинявся, щоб дати можливість прикластися до чудотворного образу старим, немічним і хворим.
Люди йшли не лише з Глухова, а й з села Берези, звідки назустріч теж вирушив хресний хід. Біля самих джерел благочинний Глухівського церковного округу настоятель Спасо-Преображенського храму протоієрей Олексій Родіонов, помічник настоятеля кафедрального Анастасіївського собору протоієрей Георгій Литвинюк, настоятель Миколаївської церкви протоієрей Володимир Сугоняк, настоятель Успенського храму села Береза протоієрей Микола Нікішин і ієрей Богдан Пановик відслужили молебень. Коли у розпеченому повітрі розчинилися останні слова молитов і присутніх окропили святою водою, розпочалося власне те, заради чого всі й зібралися. На очах всіх людей у люльці підйомного крану почав підійматись хрест. Через деякий час і на куполі засяяв хрест — храм народився! Такої Радості Глухів не бачив сто років…
Але роботи продовжуються, необхідно довести до ладу сходи на другий поверх, поштукатурити стіни ззовні, виготовити іконостас. Члени Покровської громади, багато років збирають гроші і поетапно будують капличку і сподіваються, що 10 серпня наступного року у їхньому храмі відслужать першу літургію.
Покровська громада щиро дякує всім, хто брав участь у будівництві храму-каплиці на Чернечих джерелах, хто продовжує це робити.
Велику підтримку надає місцева влада: технікою комунальних підприємств, чергуванням “швидкої”, міліцейським супроводом тощо. Православний люд, не криючись, може хресним ходом спокійно пройти вулицями міста…
Ксенія ОСЬМАКОВА, газета «Народна трибуна»
Фото: Олександр Федорченко