Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

04.08.2010. ХУСТ. 10 серпня в єпархії пройдуть святкування на честь Нанківської ікони Божої Матері

Згідно рішення Священного Синоду УПЦ, від 9 березня 2004 року, святкування на честь Нанківської ікони Божої Матері встановлено – 28 липня / 10 серпня.
Нанківська ікона Божої Матері була явлена у с. Нанково Хустського району, в місцевості “Полянка”, в 1690 році. Згідно народного передання, господар поля, де з’явилась ікона, пожалів ділянку землі для побудови на цьому місці монастиря, або каплиці в честь Пресвятої Діви. Ікону поставили на підводу, запрягли волів, але ті стояли, мов вкопані, бо були затримані Божою силою. Ікона не хотіла покидати своє вибране місце. Запрягли ще декілька пар волів, яких підганяли батогами, і якось було влучено батогом по святому образу. Від цього удару на нижній частині лику Богородиці з’явився шрам, а з очей Богоматері потекли сльози. Через це ікону стали називати “Просльозивша”. За таке зневаження до святині рід господарів поля був покараний. Будучи найбільш великою родиною в Нанкові, він повністю виродився. Ікона ж залишила своє вибране місце, просуваючись по долині річки Хустець.
Існує передання, що в тому напрямку, в якому рухалась ікона, на тому благословенному шляху виростали нарциси (і по нині біля м.Хуст існує унікальне природнє нарцисове поле, аналогічне якому є ще лише в Японії). Про те куди був відвезений і де зараз знаходиться оригінал Нанківської ікони – невідомо. Це були часи, коли Закарпаття входило до складу Австро-Угорської імперії, тож існують думки, що ікону могли відвезти до столиці держави – Відня, або ж до Риму. Нанківчани — старожили твердять, що оригинал зберігається в м. Маріо-Повч (Угорщина). Нині в Нанківській Свято-Духівській церкві зберігається список зі святої ікони, а на місці де було явлення святого образу, забило джерело, де нині упорядковано колодязь. Вже більше трьох століть вода в криниці ніколи не висихає, навіть в найзасушливіші часи. Вода в цьому колодязі вважається чудодійною. Хто вживає її з вірою, той виліковується від душевних і тілесних недугів. Відомі випадки зцілень перед Нанківською іконою Пресвятої Богородиці та від води зі Святого Джерела.
Житель с. Нанково Довбака Олексій, після молитов перед Нанківською іконою, в 2002 році повністю зцілився від паралічу. Тепер його щодня вранці і ввечері можна побачити біля джерела, на місці явлення святого образу. Жителька с. Нанково Бабусь Василина довгий час страждала від виразок на руках. Не допомагали їй ніякі медичні препарати. Вона отримала зцілення після того, як помазала руки єлеєм від лампади, що горить перед Нанківською іконою. Це сталося в 2003 році.