Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

13.05.2010. КИЕВ. Налоговая ответила Предстоятелю УПЦ по поводу кодов

Офіційний лист Державної Податкової Адміністрації України на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира
ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ,
ВОЛОДИМИРУ,
БЛАЖЕННІШОМУ МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Ваше Блаженство!

На Ваш лист від 18.03.10 №335 щодо врахування волевиявлення віруючого народу у проекті Податкового кодексу України, внесеного на розгляд Верховної Ради України суб’єктами законодавчої ініціативи — народними депутатами України Катеринчуком М.Д., Кармазіним Ю.А.. Ляпіною К.М., Королівською Н.Ю., Матвієнком А.С., Тарасюком Б.І., Мартиненком М.В., Стретовичем В.М., та внесення до паспортів громадян відміток про можливість здійснення будь-яких платежів без ідентифікаційного номера, Державна податкова адміністрація України інформує.

Саме з метою реалізації конституційних прав громадян на свободу світогляду та віросповідання, забезпечення прав, пов’язаних із відмовою від ідентифікаційних номерів через релігійні або інші переконання, ДПА України та МВС України спільним наказом від 19.10.04 № 602/1226 затвердили Порядок внесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків та інших обов’язкових платежів.

Порядок визначає процедуру внесення відмітки до паспорта фізичної особи, яка офіційно подає відповідну заяву (форми № В1, № В2) до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. Після перевірки інформації, вказаної у заяві, протягом тридцяти календарних днів орган державної податкової служби видає фізичній особі відповідну довідку, з такою громадянин звертається до органу внутрішніх справ за місцем реєстрації для внесення відповідної відмітки до паспорта. Після внесення органом внутрішніх справ відмітки про право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера і передачі до органу державної податкової служби відповідного повідомлення, облік платника податків у органах державної податкової служби здійснюється за серією та номером паспорта.

Щодо розгляду та підготовки проектів нормативно-правових актів, у тому числі проекту Податкового кодексу України, Державна податкова адміністрація України і надалі враховуватиме необхідність реалізації конституційних прав громадян на свободу світогляду та віросповідання, забезпечення прав, пов’язаних із відмовою від ідентифікаційних номерів, ведення альтернативного обліку платників податків (наприклад, за паспортними даними).

Разом із тим, користуючись нагодою, хотіли б зазначити, що в умовах економічного спаду облік фізичних осіб — платників податків та контроль за повнотою сплати податків здійснюється податковою службою з метою наповнення бюджету, відновлення економічного зростання, що стане базовою передумовою і для вирішення гострих соціальних проблем, загального поліпшення добробуту та державної підтримки незахищених верств населення.

Оскільки у Вашому листі висловлено стурбованість щодо забезпечення конфіденційності інформації про громадян, неприпустимості створення електронної системи контролю над людиною та повної залежності людини від неї, маємо зазначити, що відомості Державного реєстру фізичних осіб -платників податків та інших обов’язкових платежів є інформацією з обмеженим доступом і надаються іншим державним органам відповідно до чинного законодавства. Державна податкова адміністрація України забезпечує захист податкової інформації, яка знаходиться у Державному реєстрі. До Державного реєстру включаються лише ті відомості про громадян, які визначені Законом України «Про Державний реєстр фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів».

На сьогодні Україна є державою з переважно християнською (здебільшого православною) традицією. При цьому зростає кількість інших релігійних і релігійно-філософських течій, зокрема нетрадиційних і новітніх релігійних рухів. Держава в цілому і податкові органи зокрема не можуть бути компетентними у питаннях віри, не існує відповідного інструментарію, який дає можливість відрізнити істинно віруючих людей від тих осіб, які відмовляються від ідентифікаційних номерів з метою ухилення від сплати податків, виконання інших зобов’язань або прикриття незаконних дій (наприклад, відмивання та легалізація незаконних доходів).

Державна податкова адміністрація України звертається до Вас, Ваше Блаженство, та у Вашій особі до Української Православної Церкви з розумінням поставитися до необхідності використання ідентифікаційних номерів для забезпечення неухильного додержання Конституції та законів України щодо сплати податків і зборів у порядку і розмірах, встановлених законом, як однієї з передумов економічного та соціального розвитку держави.

З глибокою повагою,

Перший заступник Голови В.О. Маліков