Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ОФИЦИАЛЬНАЯ ХРОНИКА


19.01.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у Трапезному храмі Лаври
19 січня, у день свята Богоявлення, або Хрещення Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Божественну літургію. Його Блаженству співслужили архієпископи: Вишгородський Павел (намісник Лаври), Бориспільський Антоній (ректор Київських духовних шкіл), єпископи: Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, а також насельники обителі у священному сані.
За богослужінням також молився лідер Партії регіонів Віктор Янукович разом із іншими парламентарями.
Блаженніший Митрополит Володимир привітав усіх вірян з великим святом Богоявлення, а також розповів про духовне значення цієї події в житті кожного християнина.
Після Літургії архієпископ Вишгородський Павел на лаврських джерелах в ім’я преподобних Антонія й Феодосія Печерських звершив чин великого освячення води.

21.01.2010. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви зустрівся з Президентом України Віктором Ющенком
У резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви, що у Києво-Печерській Лаврі, відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира з Президентом України Віктором Ющенком.
Віктор Андрійович завітав до резиденції Блаженнішого Владики, щоб привітати його зі святами Різдва Христового, Новоліття та Богоявлення.
У свою чергу, Архіпастир поздоровив главу держави зі всіма святами, які завершило нещодавно відсвятковане Хрещення Господнє, та побажав наснаги у подальших трудах на благо нашої країни.
У ході бесіди сторони обмінялися святковими подарунками.
Також під час зустрічі Президент України вручив «Орден за заслуги» ІІІ ступеня секретарю Предстоятеля УПЦ єпископу Переяслав-Хмельницькому Олександру. В указі зазначено, що нагороду вручено за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю. Зокрема було відзначено про діяльність у взаємовідносинах Церкви та держави за останні роки, а також в інформаційному просторі. На зустрічі також були присутні ректор Київських духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній та радник Президента Юрій Богуцький.

23.01.2010. КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на подвір’ї Свято-Вознесенського Флорівського монастиря
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідав подвір’я Свято-Вознесенського (Флорівського) жіночого монастиря столиці, яке розташоване у селі Гоголів Броварського району, де звершив освячення храму в ім’я преподобної Єлени Києво-Флорівської.
Йому співслужили єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський та духовенство обителі.
По завершенні освячення Архіпастир розповів присутнім про важливість події, що відбулася. «Є на землі таке місце, яке називається святим місцем, або місцем перебування Божої благодаті. Це храм Божий, де ми зустрічаємось з Господом, Його Пречистою Матір’ю, святими угодниками Божими та з тим святим, на честь якого освячується храм. Всім вам, брати та сестри, бажаю, щоб у храмі Божому ви знаходили для себе допомогу, віру, надію та життя згідно з цими християнськими чеснотами», – сказав Владика.

25.01.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості прославлення у лику святих подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової)
У Свято-Покровському жіночому монастирі міста Києва пройшли урочистості з нагоди прославлення у лику місцешанованих святих засновниці цієї обителі подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової).
Урочисте прославлення відбулося під час Божественної літургії, яку у Свято-Миколаївському храмі обителі очолив Блаженніший Митрополит Володимир.
Йому співслужили митрополити: Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луцький і Волинський Ніфонт, Донецький і Маріупольський Іларіон; архієпископи: Тернопільський і Кременецький Сергій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Херсонський і Таврійський Іоанн, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Почаївський Володимир, Бориспільський Антоній; єпископи: Аліпій (Погребняк), Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетівський і Славутський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, а також духовенство монастиря та міста Києва.
Рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 64 від 24 листопада 2009 року) інокиня Анастасія (Велика княгиня Олександра Петрівна Романова) (+13/26 квітня 1900 р.) була причислена до лику місцешанованих святих.
Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир разом із духовенством вклонився чесним мощам преподобної, після чого привітав присутніх із визначною подією прославлення у лику святих інокині Анастасії. Первосвятитель побажав вірянам, щоб кожний, хто звертатиметься до святої, отримав за її молитвами від Господа мир, радість, спасіння та життя вічне.

26.01.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир поздоровив новообраного Сербського Патріарха Іринея
У своїй вітальній телеграмі Його Блаженство побажав новому очільнику братньої Сербської Церкви Божої допомоги у його служінні.
Єпископ Нішський Іриней був обраний Патріархом на Виборному Архієрейському Соборі Сербської Православної Церкви, який відбувся 22 січня 2010 року у церкві Сербської Патріархії на честь святого Симеона Мироточивого. Його було обрано апостольським жеребом з трьох кандидатів.
Згідно зі Статутом Сербської Церкви головуючим на Виборному Архієрейському Соборі є найстаріший за хіротонією правлячий архієрей, а секретарем – наймолодший. Члени Виборного Архієрейського Собору обирають трьох претендентів з числа архієреїв, які керують єпархією понад п’ять років. Обраними вважаються ті, за кого проголосують більше 50 відсотків членів Собору. Потім імена претендентів, у запечатаних конвертах, вкладають між сторінками Священного Євангелія і настоятель одного з монастирів дістає конверт з іменем нового Патріарха та передає його найстаршому за хіротонією архієрею для оголошення волі Божої членам Собору.
22 січня 2010 року після звершення Божественної літургії, яку очолив Патріарший Місцеблюститель митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій, настоятель монастиря Лєпавіна, розташованого в Хорватії, архімандрит Гавриїл дістав з Євангелія, що знаходилось на престолі церкви Симеона Мироточивого, конверт з іменем єпископа Нішського Іринея (Гавриловича) та передав його головуючому на Соборі найстаршому за хіротонією єпископу Шабацко-Валєвському Лаврентію (Тріфуновичу). Після оголошення імені нового Сербського Патріарха були також відкриті конверти з іменами двох інших претендентів: Місцеблюстителя Сербського Патріаршого Престолу митрополита Чорногорського і Приморського Амфілохія (Радовича) та єпископа Бачського Іринея (Буловича).
23 січня у патріаршому соборі Архістратига Михаїла було звершено Божественну літургію з чином інтронізації Святішого Патріарха Іринея. За Літургією молились голова уряду Сербії Мірко Цвєтковіч, члени уряду, спікер сербського парламенту Славіца Джукич-Деянович, прем’єр-міністр Боснійської Сербської Республіки Мілорад Додик, представники Помісних Православних Церков.
Новообраний Сербський Патріарх Іриней (в миру Мирослав Гаврилович) народився у селі Відова під Чачаком у 1930 році. Після закінчення гімназії продовжував освіту в духовній семінарії міста Прізрена та на богословському факультеті Бєлградського університету. Далі проходив строкову військову службу. У жовтні 1959 року в монастирі Раковіца був пострижений у чернецтво Святішим Патріархом Германом з іменем Іриней та призначений викладачем Прізренської семінарії. 24 жовтня 1959 року був висвячений на ієродиякона, а 27 жовтня того ж року – на ієромонаха. Згодом був направлений на богословський факультет Афінського університету для здобуття освіти. У 1969 році ієромонахові Іринею (Гавриловичу) доручено керівництво чернечою школою у монастирі Острог. Згодом він був призначений ректором Прізренської семінарії. 14 липня 1974 року був висвячений на єпископа Моравичського, вікарія Святішого Патріарха. У 1975 році владику Іринея було обрано єпископом Нішським. З того часу він понад тридцять п’ять років керував цією єпархією. Неодноразово обирався членом Священного Синоду Сербської Православної Церкви. Єпископ Іриней був особистим другом і багаторічним помічником блаженноспочилого Патріарха Сербського Павла.

27.01.2010. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир принял в своей резиденции вновь назначенного посла Российской Федерации
Блаженнейший Митрополит Владимир в своей резиденции в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Украине Михаила Зурабова.
Накануне Михаил Юрьевич вручил копии верительных грамот министру иностранных дел Украины Петру Порошенко.
Во время встречи с Предстоятелем Украинской Православной Церкви вновь назначенный посол Российской Федерации передал приветствие от Президента России Дмитрия Медведева и Премьер-министра Владимира Путина. В ходе беседы был обсужден ряд вопросов о взаимоотношениях России и Украины, а также о роли и месте Церкви в современных цивилизационных процессах.

29.01.2010. МОСКВА. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Троїце-Сергієву Лавру
28 січня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Троїце-Сергієву Лавру, де вклонився мощам преподобного Сергія Радонезького. За традицією, Блаженніший Владика обійшов усі храми обителі та молився біля її святинь.
Предстоятеля Української Православної Церкви супроводжував єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.
Блаженніший Митрополит Володимир також відвідав Московські духовні академію і семінарію, ректором яких він був протягом 10 років (з 1973 по 1982 р.).

01.02.2010. МОСКВА. Блаженнейший Митрополит Владимир избран председателем комиссии Межсоборного присутствия по вопросам противодействия церковным расколам и их преодоления
29 января в ходе первого заседания Межсоборного присутствия, проходившего под председательством Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в кафедральном соборном Храме Христа Спасителя, утверждены тринадцать комиссий Межсоборного присутствия и их состав.
Были учреждены следующие комиссии:
— по вопросам богословия;
— по вопросам церковного управления и механизмов осуществления соборности в Церкви;
— по вопросам церковного права;
— по вопросам богослужения и церковного искусства;
— по вопросам приходской жизни и приходской практики;
— по вопросам организации церковной миссии;
— по вопросам организации жизни монастырей и монашества;
— по вопросам духовного образования и религиозного просвещения;
— по вопросам организации церковной социальной деятельности и благотворительности;
— комиссии по вопросам взаимодействия Церкви, государства и общества;
— по вопросам противодействия церковным расколам и их преодоления;
— по вопросам отношения к инославию и другим религиям;
— по вопросам информационной деятельности Церкви и отношений со СМИ;
Несколько комиссий возглавили Предстоятель и архиереи Украинской Православной Церкви, а именно:
Блаженнейший Митрополит Владимир стал председателем комиссии по вопросам противодействия церковным расколам и их преодоления;
Управляющий делами УПЦ архиепископ Белоцерковский и Богуславский Митрофан — комиссии по вопросам приходской жизни и приходской практики, а ректор Киевских духовных академии и семинарии архиепископ Бориспольский Антоний возглавил комиссию по вопросам духовного образования и религиозного просвещения.

02.02.2010. МОСКВА. Блаженнейший Митрополит Владимир поздравил с годовщиной интронизации Святейшего Патриарха Кирилла
1 февраля по окончании Божественной литургии в кафедральном соборном Храме Христа Спасителя митрополит Санкт-Петербургский и Ладожский Владимир огласил приветственный адрес по случаю годовщины интронизации Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла от лица членов Священного Синода и всей полноты Русской Православной Церкви.
От имени московского духовенства Святейшего Патриарха Кирилла приветствовал благочинный храмов Преображенского округа протоиерей Леонид Ролдугин.
В дар от членов Священного Синода Его Святейшеству был преподнесен комплект Патриарших облачений; от лица духовенства Первопрестольного града — список Владимирской иконы Пресвятой Богородицы.
На солее находились Предстоятель Православной Церкви Чешских земель и Словакии Блаженнейший Митрополит Христофор, Блаженнейший митрополит Киевский и всея Украины Владимир, митрополит Санкт-Петербургский и Ладожский Владимир, Патриарший экзарх всея Беларуси митрополит Минский и Слуцкий Филарет, митрополит Крутицкий и Коломенский Ювеналий, митрополит Кишиневский и всея Молдавии Владимир, митрополит Саранский и Мордовский Варсонофий, митрополит Волоколамский Иларион.
Предстоятель Русской Православной Церкви обратился к собравшимся в храме с Первосвятительским словом.
Святейший Патриарх Кирилл наградил ряд иерархов Русской Православной Церкви, а Храму Христа Спасителя передал в дар евхаристические сосуды.
Затем Святейший Владыка принял традиционные поздравления епископата и духовенства Русской Православной Церкви.
Пресс-служба Патриарха Московского и всея Руси

02.02.2010. МОСКВА. В первую годовщину интронизации Святейшего Патриарха Кирилла Предстоятель УПЦ Митрополит Владимир сослужил Божественную литургию
1 февраля, в первую годовщину интронизации Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, в кафедральном соборном Храме Христа Спасителя была совершена Божественная литургия.
Его Святейшеству сослужили Блаженнейший митрополит Киевский и всея Украины Владимир, другие постоянные члены Священного Синода Русской Православной Церкви, иерархи автономных и самоуправляемых Церквей Московского Патриархата, наместники ставропигиальных монастырей, духовенство Москвы.
Для участия в богослужении в Храм Христа Спасителя прибыли Предстоятель Православной Церкви Чешских земель и Словакии Блаженнейший Митрополит Христофор и представители Поместных Православных Церквей при Московском Патриаршем престоле: митрополит Киринский Афанасий (Александрийская Православная Церковь), архиепископ Филиппопольский Нифон (Антиохийская Православная Церковь), епископ Моравичский Антоний (Сербская Православная Церковь), епископ Проватский Игнатий (Болгарская Православная Церковь), архимандрит Стефан (Диспиракис) (Иерусалимская Православная Церковь), архимандрит Закхей (Вуд) (Православная Церковь в Америке), протоиерей Алексий Ющенко (Православная Церковь Чешских земель и Словакии).
На богослужении присутствовали представители высших государственных органов власти и общественных организаций, многочисленные гости.
Пресс-служба Патриарха Московского и всея Руси

05.02.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до співвітчизників напередодні виборів Президента України
Звернення Предстоятеля Української Православної Церкви напередодні виборів Президента України
Дорогі брати і сестри!
Шановні співвітчизники!
Сьогодні ми перебуваємо напередодні важливої історичної події — виборів Президента України.
Кожний християнин повинен розуміти, що доля держави влаштовується Господом, і Промислом Божим буде визначений той, хто стане біля керма країни. Але незвіданий і незбагненний Промисел Божий здійснюється через нас, немічних, і тому всі ми покликані сприяти звершенню волі Божої.
Закликаємо вас виконати свій громадянський обов’язок, взявши участь у виборах. Усім нам необхідно визначитися зі своїми симпатіями і віддати свій голос за того, кому ми довіряємо.
Вважаємо за необхідне нагадати, що Церква Христова — Царство не від світу цього — це Царство Христа Спасителя. Істинна Церква є поза політикою. Своїми материнськими обіймами вона об’єднує всіх, незалежно від кольору прапорів. Це означає, що кожен із нас, членів Церкви — Тіла Христового, може мати власну громадянську позицію. Кожен християнин вправі віддати перевагу тому, кого вважає гідним стати на чолі держави.
Кожен із нас, вільно визначаючись, повинен пам’ятати, що свобода поєднується з відповідальністю. Голосуючи за того чи іншого кандидата, ми розділяємо разом з ним відповідальність за майбутнє країни. Тому перш ніж зробити свій вибір, християнину необхідно оцінити кожного з кандидатів, виходячи насамперед з інтересів нашої Церкви і нашого народу.
Закликаємо всіх зробити свій вибір, щиро помолившись. Покладаємо наше уповання на Господа, вседержительною десницею Якого утримуються всі держави і народи, їхнє минуле, теперішнє та майбутнє.
Нагадуємо вам, дорогі брати і сестри, що будь-який результат виборів, ми, як чада Церкви Христової, зобов’язані прийняти зі смиренням, пам’ятаючи слова апостола Павла: “Немає влади не від Бога; існуючі ж власті поставлені Богом” (Рим. 13: 1). Водночас право вибору — кого поставити над нами — Господь дає кожному з нас.
Покладемо ж на Бога наші надії, щоб був обраний той, хто стане гідним наступником великих київських державотворців — святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги.
† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

06.02.2010. КИЇВ. Напередодні президентських виборів Предстоятель УПЦ звершив молебень у Києво-Печерській Лаврі
Напередодні другого туру виборів Президента України Блаженніший Митрополит Володимир відправив молебень перед початком доброї справи у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Перед богослужінням Архіпастир звернувся до присутніх із словами настанови. «Напередодні дуже важливої події ми зібралися тут, щоб помолитись за добробут нашої країни. Церква молиться завжди, щоб все було спокійно і благополучно в державі, Церкві і на тій землі, де ми живемо. Молимось і ми, щоб Господь здійснив волю, благословив на майбутнє нелегке хрестоносіння того, хто Йому угодний», – зокрема відзначив Архіпастир.
Кандидат на посаду президента Віктор Янукович цього дня разом зі своїми однопартійцями відвідав Лавру, вклонився її святиням та попросив у Господа допомоги в майбутніх звершеннях на благо Церкви, держави та її громадян.
Після молебню Блаженніший Владика та лідер Партії регіонів вклонилися чудотворному образу Успіння Пресвятої Богородиці.

07.02.2010. КИЕВ. Предстоятель Украинской Православной Церкви принял участие в голосовании на выборах Президента
В день выборов Президента Украины Блаженнейший Митрополит Владимир прибыл на избирательный участок № 46 в Печерском районе столицы и принял участие в голосовании.
После этого Предстоятель Украинской Православной Церкви пообщался с журналистами и ответил на поставленные вопросы. По словам Архипастыря, чтобы иметь хорошую власть, необходимо, чтобы каждый гражданин прежде всего работал над самим собой. «Надо поднимать свой духовный уровень, быть трудолюбивым и любить людей, иметь в своем сердце добро и стараться в течение своей короткой жизни творить как можно больших дел окружающим людям», – сказал он.
Первосвятитель отметил, что многие граждане ожидают добрых перемен от нынешних выборов, и заверил, что они непременно должны произойти, но при этом напомнил, что в своих ожиданиях люди должны доверять Богу и сами принимать активное участие в общественной жизни: «Надо надеяться на Бога, но мы знаем, что без нас Господь не может спасти нас. Так что во всех делах мы надеемся на Божью помощь, а человек должен сотрудничать с Ним, и это должна быть не личная воля, но воля подчинена воле Господа».

08.02.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир благословив святкування Масляної
7 лютого Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав місце будівництва кафедрального собору Української Православної Церкви на честь Воскресіння Христового (Залізничне шосе, 3), де у Галереї «Соборна» відкрив цьогорічне святкування Масляної.
Перед початком святкових заходів Архіпастир розповів присутнім про традиції відзначання свята Масляної. Далі побажав у доброму настрої та самопочутті підготуватися до Великого посту.
«Масляна – це нецерковне свято, воно відзначалося у слов’янських народів до прийняття християнства. Вони пекли млинці, які зовнішньо нагадували сонце, їли ці млинці, очікуючи наступного свята на честь сонця.
Сонце Правди – це Христос, сонце правди – це наша віра, сонце правди – це наша світла надія. Тому через Церкву Господь не забороняє в ці дні трішки повеселитися, щоб перед постом набратися сил для нових духовних звершень», – сказав, зокрема, Блаженніший Владика. Після цього Первосвятитель скуштував святковий млинець.
Затим Предстоятель УПЦ ознайомився з експозицією виставкого центру, оглянув ігрові та конкурсні майданчики. Завершуючи свій візит, Його Блаженство прикликав Боже благословення на всіх присутніх.

10.02.2010. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир выразил соболезнования по поводу гибели троих клириков Черновицкой епархии и сопровождавших их мирян
Его Высокопреосвященству
Высокопреосвященнейшему Онуфрию,
митрополиту Черновицкому и Буковинскому
Ваше Высокопреосвященство!
Примите наши искренние слова сочувствия в связи с трагической гибелью в автомобильной катастрофе троих клириков Черновицкой епархии и сопровождавших их мирян.
Молимся Всемилостивому Богу, Господину неба и земли, о упокоении душ новопреставленных. Вечная им память! Родным и близким погибших желаю мужества и крепости сил перенести тяжелые утраты.
С любовью во Христе
† Владимир,
Митрополит Киевский и всея Украины,
Предстоятель Украинской Православной Церкви

12.02.2010. КИЇВ. Підписано Декларацію намірів про взаємодію між Українською Православною Церквою і Федерацією профспілок України
У резиденції Предстоятеля УПЦ у Києво-Печерській Лаврі було підписано Декларацію намірів про взаємодію між Українською Православною Церквою і Федерацією профспілок України. Підписи під документом зі сторони Церкви поставив Блаженніший Митрополит Володимир, зі сторони Федерації – голова Василь Хара. Декларація передбачає співпрацю сторін у соціальних проектах, зокрема в питаннях духовного розвитку трудового народу України та захисту його інтересів.
Федерація профспілок України – найбільше всеукраїнське профспілкове об’єднання, яке нараховує близько 9 мільйонів осіб, більшість з яких, за словами голови федерації, є віруючими Української Православної Церкви.

15.02.2010. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкування Масляної біля Свято-Іллінського храму на Подолі
13 лютого в сквері на Подолі відбулося святкування православної Масляної. Урочистості очолив Блаженніший Митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви. На святі були присутні представники державної і міської влади, громадські діячі, студенти Київських духовних шкіл та столичних вузів, жителі міста. Організаторами заходу виступили секретар Київської Митрополії, настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Віталій Косовський та благочинні округів міста Києва
Спочатку Архіпастир відправив молебень на площі перед Свято-Іллінським храмом, після чого звернувся до присутніх з повчальним словом. Блаженніший Владика розповів про історію святкування Масляної та побажав з Божою допомогою, очистивши свої душі та серця під час Великого посту, зустріти Світле Христове Воскресіння.
Після промови Предстоятеля УПЦ перед учасниками і гостями свята пройшли показові виступи бійців почесної варти, прозвучали мелодії військового оркестру. Хор Київських духовних шкіл і дитячий хор Свято-Іллінської парафії виконали духовні піснеспіви. Маленьких відвідувачів захопили вистави лялькового театру та естрадно-циркової академії, виступ дресированого ведмедя. Діти могли взяти участь у різноманітних конкурсах, іграх та вікторинах.
Усі бажаючі могли поласувати млинцями з маком або варенням, кашею з польової кухні, зігрітися гарячим чаєм.

15.02.2010. КИЕВ. В Прощеное воскресенье Блаженнейший Митрополит Владимир попросил прощения и благословил всех на начало Великого поста
В Прощеное воскресенье в Трапезном храме Киево-Печерской Лавры Предстоятель Украинской Православной Церкви в сослужении духовенства обители отслужил вечерню с чином прощения, а также благословил верующих на начало Великого поста. В конце богослужения Блаженнейший Владыка совершил молитвенное последование на начало Святой Четыредесятницы. После вечерни Первосвятитель обратился к присутствующим с архипастырским словом, в котором рассказал о сути Великого поста и о тех добродетелях, которые христианин должен совершенствовать во время него. «Накануне великого и спасительного периода Великого поста я желаю всем вам, чтобы вы с помощью Божией вырвали из сердца своего нечистые мысли и действия, которыми оно наполнено, чтобы сердце наше стало Божьим сердцем, исполненным любовью к Нему и друг другу», – отметил в частности он.
После слов наставления Архипастырь от себя лично попросил прощения у верующих: «Я сердечно прошу вас простить и меня грешного и окаянного за все мои вольные и невольные грехи».
После этого все верующие, собравшиеся в храме для молитвы, взяли благословение у Митрополита Владимира и получили иконки Христа Спасителя.