Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

В Священном Синоде УПЦ

9 вересня у Свято-Успенській Почаївській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У засіданні взяли участь митрополити: Луганський і Алчевський Іоанникій, Чернівецький і Буковинський Онуфрий, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Тернопільський і Кременецький Сергій, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Кіровоградський і Новомиргородський Пантелеімон, Білоцерківський і Богуславский Митрофан.

Слухали: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про пастирський візит в Україну Його Святості, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила 27 липня – 5 серпня 2009 року.

Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до відома.
2. Піднести подяку Всемилостивому Богу за можливість молитовного спілкування з Предстоятелем Руської Православної Церкви Його Святістю, Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом.
3. Скласти подяку Його Святості за візит в Україну та духовну підтримку Української Православної Церкви на чолі з Його Блаженством, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.
4. Висловити подяку Президенту України В.А. Ющенку, Прем’єр-міністру України Ю.В. Тимошенко, міністру внутрішніх справ України Ю.В. Луценку, Київському міському голові Л.М. Черновецькому, головам Донецької, Рівненської, Волинської обласних державних адміністрацій, Голові Верховної Ради АР Крим А.П. Гриценку, меру м. Севастополя С.В. Куніцину за сприяння в підготовці та організації візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила.
5. Висловити подяку членам Синодальної Комісії з підготовки візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила на чолі з Преосвященним Митрофаном, архієпископом Білоцерківським і Богуславським.
6. Висловити подяку Керуючим Донецької, Горлівської, Сімферопольської, Рівненської, Луцької, Володимир-Волинської єпархій, намісникам Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври, Свято-Успенської Святогірської Лаври, настоятелькам Свято-Троїцького Корецького ставропігійного жіночого монастиря, Свято-Успенського Святогірського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря, Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря Рівненської єпархії за організацію прийому Його Святості.

Слухали: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про святкування 450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері 4-5 серпня 2009 року в Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до відома;
2. Піднести подяку Всемилостивому Богу та Пречистій Діві Марії за успішне проведення святкувань;
3. На виконання рішення Священного Синоду від 9 липня 2009 року (журнал № 28) затвердити наступний графік проведення Всеукраїнського Хресного ходу з Почаївською іконою Божої Матері:
1. 13-21 вересня – м. Київ (храм Всіх святих на місці будівництва кафедрального собору);
2. 22 вересня – 11 жовтня – перебування в Канаді;
3. 12-14 жовтня – Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра;
4. 15 жовтня – початок Всеукраїнської Хресної ходи;
5. 4-8 листопада – перебування в м. Москві.
4. Координатором проекту призначити співробітника ВЗЦЗ УПЦ протоієрея Валерія Кравця.

Слухали: інформацію Керуючого справами Української Православної Церкви Преосвященного Митрофана, архієпископа Білоцерківського і Богуславського, про діалог з неканонічними церковними структурами в Україні.

Ухвалили:
1. Поновити діяльність Синодальної комісії Української Православної Церкви по діалогу з УАПЦ.
2. Затвердити наступний склад Синодальної комісії:
1) Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ, – Голова Комісії;
2) Архієпископ Бориспільський Антоній, ректор КДАіС, Голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, Голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ;
3) Архімандрит Кирил (Говорун), Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ;
4) Протоієрей Микола Данилевич, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ;
5) Протоієрей Петро Зуєв, керівник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Київської єпархії УПЦ;
6) В.В. Бурега, помічник ректора КДАіС з науково-дослідницької роботи.

3. Створити робочу групу, на яку покласти відповідальність за підготовку діалогу з представниками УПЦ-КП.
4. Затвердити наступний склад цієї робочої групи:
1) Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ, – Голова групи;
2) Архієпископ Бориспільський Антоній, ректор КДАіС, Голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, Голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ.
3) Архімандрит Кирил (Говорун), Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.
4) Протоієрей Микола Данилевич, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.
5) Протоієрей Петро Зуєв, керівник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Київської єпархії УПЦ.
6). В.В. Бурега, помічник ректора КДАіС з науково-дослідницької роботи.

Слухали: інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира про загострення міжконфесійної ситуації, спричиненої фактами захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП при підтримці представників органів державної влади.
Довідка: З початку 2009 року на ім’я Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира надійшли рапорти Керуючих Тернопільською, Білоцерківською, Сумською та Чернігівською єпархіями про спроби та захоплення храмів Української Православної Церкви представниками УПЦ-КП за підтримки представників органів державної влади.
У Тернопільській єпархії за ініціативи сільського голови була вчинена спроба захоплення Свято-Покровського храму в с. Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.
У Білоцерківській єпархії мала місце спроба захоплення Свято-Михайлівського храму в с. Карапиші Миронівського району Київської області за підтримки ректора Білоцерківського аграрного університету А.С. Даниленка.
У Чернігівській єпархії представники УПЦ-КП захопили Свято-Покровський храм с. Жукля Корюківського району Чернігівської області за сприяння заступника міністра з надзвичайних ситуацій України В.Є. Устименка.
У Сумській єпархії в с. Беєві Липоводолинського району Сумської області на Страсному тижні відбулось захоплення храму за сприяння власника місцевої агрофірми І.І. Сало.
Відбувається нагнітання обстановки навколо Свято-Успенської Почаївської Лаври. Депутати Тернопільської обласної ради створили тимчасову контрольну комісію щодо перевірки законності перебування чоловічого монастиря на території комплексу Почаївської Лаври та про повернення її до складу заповідника.

Ухвалили:
1. Інформацію прийняти до відома;
2. Висловити стурбованість діями представників органів державної влади, що провокують загострення міжконфесійної ситуації в Україні та порушують конституційні права віруючих Української Православної Церкви;
3. Направити відповідні звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, головам обласних державних адміністрацій та обласних рад вищезгаданих областей.

Слухали: рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Херсонського і Таврійського, про відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с. Музиківка Білозерського району Херсонської області.
Ухвалили: благословити відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с. Музиківка Білозерського району Херсонської області.

Слухали: рапорт Преосвященного Іоасафа, єпископа Новокаховського і Генічеського, про відкриття жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері в с. Корсунка міста Нова Каховка Херсонської області.
Ухвалили: благословити відкриття жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері в с. Корсунка міста Нова Каховка Херсонської області.

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Члени Священного Синоду УПЦ:

† Никодим, митрополит Харківський і Богодухівський
† Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський
† Іоанникій, митрополит Луганський І Алчевський
† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський
† Марк, архієпископ Хустський і Виноградівський
† Сергій, архієпископ Тернопільский Кременецький
† Пантелеімон, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський
† Єфрем, архієпископ Криворізький і Нікопольський
† Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦ