Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

08.10.2009. ЧЕРНІГІВ. Предстоятель УПЦ із архіпастирським візитом відвідав єпархію

7 жовтня, Предстоятель УПЦ Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України із архіпастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію. На під’їзді до міста Архіпастиря зустрів керуючий єпархією архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.
Розпочав візит Митрополит Володимир, із храму в ім‘я святої мучениці Параскеви-П’ятниці села Чайкіне Новгород-Сіверського району. Під час відвідування Блаженніший Володимир освятив іконостас та храмову ікону святої Параскеви. На освяченні був присутній екс-президент України Леонід Кучма.
На згадку про візит, Митрополит Володимир подарував церковній громаді образ Почаївської Божої Матері.
Село Чайкіне є батьківщиною другого Президента України Леоніда Кучми, за ініціативи і коштом якого було споруджено храм на честь мучениці Параскеви, який присвятив пам’яті своєї матері.
В червні 2000 року Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення місця під майбутній храм, а наступного, 2001-го – будівництво було завершено.
Після цього Блаженніший Владика відвідав храм на честь мученика Данііла в селі Костотобобрів, що у декільках кілометрах від Чайкіно.
В своєму слові Предстоятель подякував Леоніду Кучмі за спорудженні храми і за постійну турботу над ними та залишив громаді на згадку ікону Іверської Божої Матері, освячену на горі Афон.
Відзначимо, що ця місцевість також є дуже близькою для Леоніда Кучми, окільки саме в костобобрівській школі навчався майбутній Президент. Свято-Данііловський храм також було зведено протягом 1996 — 97 років за ініціативи і коштом колишнього голови держави, який він присвятив пам’яті свого батька.
Після Владика Митрополит відвідав місцеве кладовище, де в каплиці на честь рівноапостольних Константина і Єлени помолився за спокій душ батьків Леоніда Кучми – Данила і Параскеви та за всіх, що тут спочивають.
Також в цей день Архіпастир відвідав Спасо-Преображенський чоловічий монастир у місті Новгород-Сіверському.
В храмі Первосвятитель молитовно вклонився святиням обителі – Новодворський і Ленькіцвський чудотворним іконам Пресвятої Богородиці, після чого ознайомився із станом справ у монастирі, оглянувши його територію.
Наостанок, Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Свято-Троїцький кафедральний собор, де відправив молебень та молитовно вклонився мощам святителів Феодосія та Лаврентія Чернігівських.
Кожен із присутніх отримав у благословення від Предстоятеля іконочки Почаївської Божої Матері.
Також Блаженніший Владика відправив заупокійну літію на могилі спочилого митрополита Антонія (Вакарика), який керував Чернігівською кафедрою впродовж 30 років.
Нагадаємо, що Чернігівська кафедра стала першою, на яку був поставлений правлячим архієреєм Блаженніший Миитрополит Володимир.
Максим Сидоренко