Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

02.06.2009. ВАТИКАН Президент України та Державний секретар Ватикану обговорили двосторонні відносини між обома державами

У Ватикані відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з Державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчізіо Бертоне. Як підкреслив В.Ющенко, Українська держава високо цінує рівень довіри та відкритості, притаманний відносинам між Україною та Ватиканом, і готова й надалі докладати максимальних зусиль заради збереження цієї позитивної атмосфери у відносинах. Про це повідомляє прес-служба Президента України.
Він відзначив, між Україною та Апостольською столицею існують сталі зв’язки, нагадавши, що у березні цього року виповнилося 90 років заснуванню дипломатичної місії Української Народної Республіки при Святому Престолі.
В.Ющенко та Т.Бертоне також порушили тему європейської інтеграції України. Курс України на європейську інтеграцію залишається незмінним і є одним із пріоритетів зовнішньої політики нашої держави. Президент зауважив при цьому, що в Україні високо цінують підтримку Ватикану на цьому напрямі, висловивши сподівання, що Святий Престол й надалі залишатиметься нашим щирим союзником у цій справі. «Християнський вимір національної ідентичності українців нерозривно пов’язаний з усвідомленням нашої приналежності до європейського цивілізаційного простору», — зазначив Глава Української держави.
Окремої уваги на зустрічі було приділено співпраці України з Ватиканом у рамках міжнародних організацій.
На зустрічі також було позитивно відзначено активізацію двосторонньої співпраці з Ватиканом у культурно-гуманітарній сфері.
З українського боку участь у зустрічі взяли т.в.о. Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій та заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані Тетяна Іжевська.

www.president.gov.ua