Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

29.04.2009. КОВЕЛЬ. Выдбулось свято дзвонарів

У день Світлого Христового Воскресіння при храмі Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі, проведено перший єпархіальний конкурс дзвонарів.
Ініціатором заходу був єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим.
Метою проведення конкурсу було не тільки виявлення кращих дзвонарів, але й знайомство учасників з історією, традиціями, уставом дзвоніння та один з одним.
Журі, що складалося з досвідчених священиків, очолив благочинний Ковельської міської округи протоієрей Володимир Ровінський. До участі у конкурсі було допущено десять кращих дзвонарів єпархії.
На початку заходу учасники та чисельна група підтримки прослухали невелику лекцію про історію та традиції дзвоніння. Лектором був Роман Марчук — заступник голови братства православної молоді на честь преподобного Іова Почаївського.
Далі відбулася захоплююча вікторина, котра не тільки виявила кращих знавців уставу та особливостей дзвоніння, але й дала можливість усім присутнім в цікавій формі долучитися до теорії дзвонарського мистецтва.
Під час другої частини заходу конкурсанти показали свою майстерність та віртуозність у використанні дзвонів.
Ніколи раніше Ковель не був сповнений таким різноманіттям та витонченістю церковного дзвону.
Після досить непростої наради, журі визначило кращих і вручило переможцям та усім учасникам конкурсу призи з підписом-благословенням владики Никодима.
Найкращим дзвонарем єпархії виявився п’ятнадцятилітній Віталій Менькач з села Галина Воля (храм ап.Іоанна Богослова), а от найглибші знання з історії та традицій церковних дзвонів виявив Степан Рибачук з Ковеля (представник храму св.архістратига Михаїла). Закінчився незвичайний захід братньою трапезою членів журі з учасниками конкурсу.
Прес-служба єпархії