Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Служение Предстоятеля УПЦ

19.05.2008. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив пам’ятник померлим від голоду односельчанам
Перебуваючи у своєму рідному селі Марківці, що розташоване в Летичівському районі Хмельницької області, Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Свято-Преображенський жіночий монастир в селі Головчинці Летичівського району. У святій обителі Митрополита Володимира зустріли керуючий Хмельницькою єпархією митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, настоятелька Свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменя Любов с сестрами, духовенство обителі та району.
По завершенні молебню у центральному храмі обителі Предстоятель УПЦ подякував настоятельниці та насельницям монастиря за їх труди, які вони несуть у цій обителі. Блаженніший Митрополит Володимир освятив центральний купол на дзвіницю, будівництво якої завершиться найближчим часом. Блаженніший Митрополит Володимир ознайомився зі станом справ у обителі, а також відвідав джерело прп. Онуфрія Великого.
Цього ж дня Блаженніший Митрополит Володимир освятив пам’ятник померлим односельчанам від голоду у 1932-1933 роках, збудований за його ініціативою на сільському цвинтарі у селі Марківці.

21.05.2008. ЛУГАНСК. Предстоятель УПЦ принял участие в торжествах, посвященных 1020-летию крещения Киевской Руси
Предстоятель Украинской Православной Церкви Митрополит Киевский и всея Украины Владимир посетил Луганскую область. Здесь проходят торжества по празднованию 1020-летия крещения Киевской Руси.
Блаженнейший Митрополит имел встречу с руководством области. После этого состоялась совместная поездка в Алчевск, где Предстоятель отслужил торжественный молебен и принял участие в закладке первого камня в административное здание Свято-Георгиевского храма УПЦ города. Далее Предстоятель УПЦ и областное руководством посетили центр реабилитации детей-инвалидов.
22 мая Митрополит Владимир возглавит торжественное богослужение, посвященное 200-летию Свято-Николаевского кафедрального собора в Алчевске.
К 1020-летию крещения Киевской Руси будут выпущены передачи на местном телевидении и радио. В музеях и библиотеках области пройдут тематические выставки, в учебных заведениях – тематические воспитательные часы, экспозиции, заседания круглых столов. Управлению культуры и туризма облгосадминистрации губернатор поручил подготовить предложения по внесению в туристические маршруты области Свято-Петропавловского и Свято-Владимирского кафедральных соборов города Луганска, Свято-Христо-Рождественского кафедрального собора города Северодонецка, Свято-Николаевских кафедральных соборов городов Алчевска и Старобельска. В городах и районах области пройдут торжественные вечера, посвященные юбилею крещения. При поддержке облгосадминистрации христианские религиозные организации Луганщины осуществят ремонтно-реставрационные работы по упорядочиванию комплексов памятников сакрального искусства, связанных с историей христианства. К подготовке и празднованию 1020-летия крещения Киевской Руси планируется привлечь общественные организации и политические партии области. Праздничные мероприятия продлятся до августа этого года.

26.05.2008. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви прийняв державного секретаря Ватикану
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України зустрівся в своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі з державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчізіо Бертоне, який перебуває в Україні з офіційним візитом. Високого гостя супроводжували римо-католицький архієпископ Львова кардинал Мар’ян Яворський, Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович, архієпископ-коад’ютор Львова Мечеслав Мокрицький та ін.
Від Української Православної Церкви в зустрічі взяли участь керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун).
Спочатку гість з Ватикану та супроводжуючі його особи приклались до глави священномученика Климента Римського в домовому храмі резиденції Предстоятеля УПЦ. Після цього відбулась бесіда, під час якої сторони обмінялись оцінками релігійної ситуації в Україні та станом церковно-державних стосунків. Предстоятель Української Православної Церкви розповів про проблеми, з якими стикається Українська Православна Церква в звершенні нею своєї місії в українському суспільстві. Серед таких проблем він зазначив те, що Церква не має статусу юридичної особи, їй не повертають відібране колись майно, вона не має повноцінного доступу в школи та вищі навчальні заклади. У відповідь кардинал Бертоне погодився, що ці проблеми є суттєвою перепоною для духовної місії Церкви. За його словами, ця місія особливо важлива зараз, коли українське суспільство повертається до своїх духовних коренів, і саме Церква відіграє ключову роль в цьому процесі.
Наприкінці сторони обмінялись подарунками. Після зустрічі з Предстоятелем Української Православної Церкви державний секретар Ватикану відбув на зустріч із Президентом України.

27.05.2008. КИЕВ. В Киево-Печерской Лавре отпраздновали 16-летие Харьковского Архиерейского Собора
В день празднования 16-летия Харьковского Архиерейского Собора в Трапезном храме Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры была отслужена Божественная литургия, которую возглавил Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Владимир. За богослужением Его Блаженству сослужили митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней, митрополит Донецкий и Мариупольский Иларион, архиепископ Хустский и Виноградовский Марк, архиепископ Тульчинский и Брацлавский Ионафан, архиепископ Запорожский и Мелитопольский Василий, архиепископ Белогородский Николай, архиепископ Николаевский и Вознесенский Питирим, архиепископ Львовский и Галицкий Августин, архиепископ Криворожский и Никопольский Ефрем, архиепископ Изюмский Онуфрий, архиепископ Белоцерковский и Богуславский Митрофан, архиепископ Полтавский и Миргородский Филипп, епископ Черниговский и Новгород-Северский Амвросий, епископ Бориспольский Антоний, епископ Горловский и Славянский Митрофан, епископ Владимир-Волынский и Ковельский Никодим, епископ Яготинский Серафим, епископ Кременчугский и Лубенский Евлогий, епископ Переяслав-Хмельницкий Александр, епископ Уманский и Звенигородский Антоний, а также духовенство из разных епархий УПЦ.
По окончании Литургии Предстоятель Церкви поздравил присутствующих с годовщиной Харьковского Собора и отметил важность этого Архиерейского Собора. В свою очередь, от имени епископата и верующих Украинской Православной Церкви к Блаженнейшему Владимиру с поздравлениями обратился митрополит Днепропетровский Ириней, который поблагодарил Блаженнейшего Владыку за многолетние архипастырское попечение, а также пожелал ему многолетия в предстоятельском служении на благо Православной Церкви в Украине.

28.05.2008. ОВРУЧ. Блаженніший Митрополит Володимир з архіпастирським візитом відвідав Овруцьку єпархію
Ювілейні урочистості у Овруцькій єпархії З нагоди свята 330-річчя перенесення чесних мощей преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького, з Канева до Овруча очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.
Вранці при в’їзді до Овруцького району Житомирської області Предстоятеля УПЦ зустрічали архієпископ Овруцький і Коростенський Віссаріон та керівники області й міста. Прибувши до Овруча, Митрополит Володимир звершив чин освячення пам’ятника преподобномученику Макарію, встановленого неподалік від Свято-Василівського жіночого монастиря.
Кульмінацією святкування стало звершення Божественної літургії на площі перед Свято-Василівським храмом. Його Блаженству співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископ Черкаський і Канівський Софроній, архієпископ Овруцький і Коростенський Віссаріон, архієпископ Львівський і Галицький Августин, архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій, єпископи Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, священики єпархії.
Свято-Василівський храм був побудований святим рівноапостольним князем Володимиром (у хрещенні — Василій) у 997 році на честь свого небесного покровителя святителя Василія Великого. Побудову кам’яного храму датують ХІІ століттям. Тоді ж у ньому з’явилися унікальні фрески, які й досі прикрашають храмові склепіння.
Після богослужіння біля пам’ятника святому Макарію був звершений молебень преподобномученику. Виготовлення та встановлення монумента відбулося за півтора року. Кошти на його зведення надавали керівники підприємств, мешканці міста. По завершенні богослужбових відправ Блаженніший Володимир вручив церковні нагороди благодійникам. Так, губернатор Житомирської області Юрій Забела був нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира, мер міста Овруч Валерій Шваб — орденом преподобного Нестора Літописця.
Керуючий Овруцькою єпархією архієпископ Віссаріон подякував Блаженнішому Митрополитові Володимиру за відвідини та першосвятительські молитви за народ Божий, а на згадку про ювілей подарував Його Блаженству ікону преподобномученика Макарія.
У зверненні до віруючих Першосвятитель зазначив: «Висловлюю вам щиру подяку за те, що ви шануєте свого земляка. Я вітаю вас із святом на честь преподобномученика Макарія, якого знають усі віруючі й вшановують його пам’ять. Нехай його святими молитвами Господь зберігає у спокої та благородному труді наших добрих людей».
Далі Архіпастир звершив чин закладки храму та освячення місця під будівництво церкви на честь великомученика і цілителя Пантелеімона. Храм знаходитиметься на території Овруцької центральної районної лікарні.
Цього ж дня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав друге кафедральне місто ― Коростень. На центральній площі міста Блаженніший Владика поклав квіти до пам’ятника Покрові Пресвятої Богородиці, після чого привітав присутніх зі світлими днями Великодня та побажав усім покрову й допомоги Божої Матері, Яка має особливу благодать від Іісуса Христа.

30.05.2008. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви прийняв делегацію з Грузії
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир прийняв у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі митрополита Цхум-Абхазського Даниїла (Грузинська Православна Церква), який на чолі паломницької групи звершує візит до Києва. Разом з грузинським ієрархом до Києво-Печерської Лаври завітали новопризначений Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні пан Мераб Антадзе, голова комітету парламенту Грузії з прав людини пані Єлена Тевдорадзе, консул Грузії пан Теймураз Нішніадзе. З боку Української Православної Церкви в зустрічі також взяли участь секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та голова Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун). Митрополит Даниїл передав Предстоятелю УПЦ привітання від Католікоса-Патріарха всієї Грузії Іллі та зазначив особливий духовний зв’язок між Грузією та Києвом, які знаходяться під особливим покровительством Божої Матері. У кінці зустрічі сторони обмінялись подарунками. Після зустрічі архімандрит Кирил (Говорун) та пані Єлена Тевдорадзе в присутності консула Грузії обговорили релігійну ситуацію, а також рівень церковно-державних стосунків в Україні.
orthodox.org.ua

30.05.2008. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир освятил Свято-Успенский женский монастырь
Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир в сослужении епископа Переяслав-Хмельницкого Александра совершил освящение престола единственного храма Свято-Успенского женского монастыря в селе Райковщина Яготинского района. По церковной традиции, после освящения в церкви была совершена первая Литургия. Во время богослужения, на малом входе, Блаженнейший Митрополит Владимир возвел в сан игуменьи настоятельницу обители монахиню Наталью (Богодееву) и удостоил некоторых клириков священнических наград. Так, известный автор и исполнитель духовных песен протоиерей Сергий Киселев получил право ношения креста с украшениями. По окончании богослужения Архипастырь поздравил верующих с продолжающимися днями Светлого Воскресения Христова, с освящением храма обители. На память о совместной молитве Первосвятитель подарил монастырю икону Собора преподобных Киево-Печерских, после чего наградил церковными орденами тех, кто потрудился в деле возведения обители. Среди награжденных – благочинный Згуровского церковного округа протоиерей Василий Богодеев, который был удостоен ордена преподобного Нестора Летописца I степени. Свято-Успенская обитель была создана на основе одноименного приходского храма, тот, в свою очередь, был основан на базе сельского детского садика, в котором сначала была выделена небольшая комната под храм, а после его закрытия строение целиком передано общине. Первое богослужение здесь было совершено на Пасху 2002 года. В октябре 2007 года решением Священного Синода УПЦ настоятельницей монастыря была назначена насельница Свято-Покровского женского монастыря столицы монахиня Наталья (Богодеева). В обители находятся две чудотворные иконы: образ Пресвятой Богородицы «Милующая» и образ святых Петра и Февронии. Верующие, прибегая к этим святыням, получают многочисленные исцеления, к примеру, уже известны случаи излечения от рака.
orthodox.org.ua

02.06.2008. КИЇВ. У Міжнародний день захисту дітей Блаженніший Митрополит Володимир роздав дітям-сиротам святкові подарунки
У Міжнародний день захисту дітей Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відкрив виставку творчих робіт вихованців шкіл-інтернатів і дитячих будинків Київської області, що проходить у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
На благодійній акції також були присутні єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), голова фонду «Зірки для дітей» Галина Горбаль, багаторазова олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, відомий український режисер Оксана Байрак, інші меценати та суспільно-політичні діячі.
У своєму слові до присутніх на відкритті виставки Його Блаженство сказав:
«Ми раді, що маємо можливість привітати вас тут, у Києво-Печерській Лаврі. Сьогоднішній день у календарі відзначений як День захисту дітей. Цей захист повинен бути завжди – і в старшому поколінні, і в молодшому. Ми віримо, що з Божою допомогою ви осягнете знання й можливості, будете старанно вчитися, і вас добре виховають для майбутнього. Нехай благословить усіх вас Господь, і всі будуть здоровими й щасливими».
До присутніх також звернулися голова фонду «Зірки для дітей» Галина Горбаль та Лілія Подкопаєва. Архіпастир ознайомився з представленими експонатами, благословив дітей і роздав їм святкові подарунки.
Виставка проходить під патронатом Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Протягом останніх шести місяців фонд «Зірки для дітей» разом із відділом міністерства освіти в Київській області відбирали кращі творчі роботи дітей зі шкіл-інтернатів і дитячих будинків регіону з метою підтримки, заохочення й розвитку молодих дарувань. Виставка проходитиме в Києво-Печерській Лаврі до 8 червня.
orthodox.org.ua/прес-служба УПЦ

04.06.2008. КИІВ. Президент України привітав Предстоятеля УПЦ з 16-річчям його Предстоятельського служіння
Президент України Віктор Ющенко відвідав Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) у Предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі і привітав Його Блаженство з 16-річчям Предстоятельського служіння. Цю дату вся повнота Української Православної Церкви відзначила напередодні, 27 травня, повідомляє офіційний веб-сайт УПЦ.
Вітаючи Предстоятеля Української Православної Церкви, Президент України побажав йому міцного здоров’я, наснаги в подальшому мудрому правлінні, в служінні Богу, людям, Церкви та держави. Глава держави підніс у дарунок Предстоятелю скульптурне зображення святого рівноапостольного князя Володимира.
Під час подальшої бесіди обговорювалися питання святкування 1020-річчя Хрещення Русі. Крім того, Митрополит Володимир показав Президентові щойно виготовлений екземпляр факсимільного видання Пересопницького Євангелія, а офіційна передача пам’ятки главі держави відбудеться під час урочистої презентації, 20 липня поточного року.

05.06.2008. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир поздравил журналистов
В издательстве «Пресса Украины» прошел традиционный торжественный вечер, посвященный Дню журналиста. В нем приняли участие ветераны журналистского цеха столицы, руководители и сотрудники киевских СМИ. Руководитель пресс-службы УПЦ Василий Анисимов от имени Блаженнейшего Митрополита Владимира поздравил руководителя Киевского отделения НСЖУ Владимира Сороку и других мастеров пера с профессиональным праздником и пожелал жизненного и творческого долголетия. Владимир Сорока поблагодарил Блаженнейшего Митрополита за помощь, оказываемую столичным журналистам.
Поздравление также было передано председателю Национального союза журналистов Игорю Лубченко, который поблагодарил Предстоятеля УПЦ за добрые слова и пожелания труженикам пера и в свою очередь сам поздравил Митрополита Владимира, журналиста и редактора с более чем тридцатилетнем стажем, с общим праздником.