Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

11.03.2008. УЖГОРОД. У сільському храмі заплакала ікона

У селі Червоному Ужгородського району на Закарпатті сталося диво – на стіні православного храму, де раніше висів образ Казанської Богородиці, з’явилася Діва Марія. Це – не копія ікони, а зовсім інший малюнок. Люди кажуть, чим далі стати, тим він чіткіший.
Перед вечірньою молитвою з піддашшя церкви раптом впав образ Божої Матері з немовлям, – розповідає кореспонденту “ВЗ” сільський голова Марія Вучкан. – Скло розбилося на друзки, його зібрали й почалася відправа. За якийсь час вірні помітили дивне зображення на стіні – Богородицю в одязі, схожому на той, що на іконі, але без Ісуса. Це не може бути копія, бо між образом і стіною був картон. Священик, аби остаточно в цьому пересвідчитися, зробив заміри малюнків. Вірні пробували змити зображення зі стіни, але нічого з того не вийшло».
Розголос про диво розлетівся селом. Уже наступного дня у церкву Різдва Пресвятої Богородиці почали з’їжджатися вірні з району. Священики ситуацію не коментують, просять вірян молитися.
За словами закарпатського журналіста Ярослава Світлика, який побував на місці події, на білому пластику чітко видно обриси голови жінки, її очі, і навіть сльози. Три цвяхи, якими була прибита ікона, залишилися в стіні. Жителі села розповідають, що образ куплений у Почаєві. У храмі він висів п’ять місяців, тому від часу цвяхи розхитатися не могли. Ікону засклили по-новому і міцно прив’язали до кутка стіни.
“Високий Замок”