Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.01.2008. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Волинь вшанувала священномученика Фадея

В день пам’яті священномученика Фадея, архієпископа Тверського, яке відзначається 31 грудня, відбулося урочисте богослужіння в Успенському кафедральному соборі міста. Божественну літургію очолив єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, а після відправив молебень святителю Фадею перед ковчегом з часткою святих мощей, що зберігається у соборі.
Священномученик Фадей (Успенський), архієпископ Тверський входить до сонму Волинських святих, адже свого часу, протягом 12 років (1909-1921) святитель посідав Володимир-Волинську кафедру. Через доброту, простоту та аскетичні подвиги владика Фадей користувався надзвичайним авторитетом серед волинян, які ще за життя вважали його святим. Пам’ять про святого єпископа живе серед прихожан Володимир-Волинського собору протягом десятиліть.
У 1998 році, за клопотанням єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона у Володимир-Волинський з Твері було передано дорогоцінну реліквію – ковчег з часткою мощей священномученика Фадея, який зберігається у кафедральному соборі.