Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

28.09.2007. КИЇВ. Предстоятелі Церков та лідери релігійних організацій нагадують політикам, що лише народ є носієм влади, і закликають народ не відмовлятися від дару свободи

„Депутати Верховної Ради називаються „народними”, а тому кожен з них має пам’ятати, що він обраний для самовідданого служіння не своїм потребам, а народу”, — йдеться у зверненні учасників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди позачергових парламентських виборів в Україні. Вони закликають громадян України прийти на вибори та віддати свій голос тій силі, якій довіряють, та ні в якому разі не продавати свій голос і свою совість. „Якщо ж хто спокуситься зробити це, нехай потім не нарікає на те, що політики, за яких він проголосував, не виконують своїх обіцянок і чинять так само”, — йдеться у посланні.
Повний текст документу:

ЗВЕРНЕННЯ
учасників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
до українського народу з нагоди позачергових виборів до Верховної Ради України
(30 вересня 2007 р.)
Дорогі брати і сестри! Шановні співвітчизники!
Від імені Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій звертаємося до вас напередодні відповідальної суспільної події – виборів до Верховної Ради України.
Не є таємницею, що наша держава, її політична система – молоді та недосконалі. Але це не повинно бути приводом до зневіри. Навпаки – завдяки незалежності, демократичним реформам та становленню громадянського суспільства ми маємо можливість впливати на розвиток держави, визначати напрямки її політики. Ми маємо ту свободу, в тому числі релігійну, якої наш народ був позбавлений протягом століть, за яку віддали життя мільйони наших предків. Цим даром ми повинні дорожити і розпоряджатися мудро та виважено.
Єдиним носієм влади в державі є український народ, тобто всі ми разом. Не таємні домовленості політиків, не підкуп або інші види корупції, а виключно довіра народу наділяє політичні сили та їх провідників владою. Депутати Верховної Ради називаються „народними”, а тому кожен з них має пам’ятати, що він обраний для самовідданого служіння не своїм потребам, а народу. Якщо ж вони забувають про це – ми маємо можливість обрати на їхні місця інших, більш достойних, які будуть служити не своїм інтересам, а на благо тих, хто їх обрав.
Зараз перед всіма стоїть питання – якій політичній силі віддати голос? 30 вересня на виборчій дільниці нехай кожен пам’ятає, що він не просто голосує, а робить вибір – вибір майбутнього шляху розвитку країни, вибір власного майбутнього і майбутнього своїх дітей.
Нехай нікого не спокушає думка про те, що нібито „від нас нічого не залежить”. Від нашого голосу і нашого вибору нічого не залежить тільки тоді, коли ми самі відмовляємося від дару свободи, коли з активних членів громадянського суспільства ми перетворюємося на пасивних споглядачів чужих політичних дій. Від нас нічого не залежатиме тільки тоді, коли ми самі своєю зневірою чи пасивністю дозволимо, щоб так сталося.
Тому від імені Церков і релігійних організацій, які ми очолюємо, закликаємо вас, дорогі брати і сестри та всі співвітчизники: обов’язково прийдіть 30 вересня на виборчі дільниці. Віддайте свій голос за ту команду політиків, якій найбільше довіряєте. Виконайте свій громадянський обов’язок та зробіть відповідальний вибір.
На жаль, під час минулих виборчих кампаній ми були свідками фактів підкупу виборців. Одних підкуповували солодкими нездійсненними обіцянками майбутніх матеріальних благ, іншим давали трохи грошей або якісь товари. Переконані, що такі дії недостойні політиків та є аморальними. Закликаємо всіх боротися з цим ганебним явищем.
Дорогі брати і сестри, не продавайте свій голос і свою совість – ні дешево, ні дорого! Якщо ж хто спокуситься зробити це, нехай потім не нарікає на те, що політики, за яких він проголосував, не виконують своїх обіцянок і чинять так само.
Бажаємо всім зробити мудрий, зважений і відповідальний вибір. Реалізуйте своє конституційне право і громадянський обов’язок — віддайте свій голос найдостойнішим. І нехай добрими порадниками у виборі всім нам будуть Божі заповіді, совість і любов до України.
Закликаємо на всіх Боже благословення!
Звернення підписали керівники конфесій – учасники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій:
Володимир – Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України (УПЦ);
Філарет – Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України (УПЦ КП);
Любомир (Гузар) – Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ (УГКЦ);
Маркіян Трофим’як – Єпископ, Заступник Голови конференції єпископів Римо-Kатолицької Церкви в Україні (РКЦ);
Михайло Паночко – Голова Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п’ятидесятників (ВСЦ ХВЄП);
Григоріс Буніатян – Архиєпископ, глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви (УЄ ВАЦ);
Леонід Падун – Старший Єпископ Української Християнської Євангельської Церкви (УХЄЦ);
В’ячеслав Горпинчук – Єпископ Української Лютеранської Церкви (УЛЦ);
Андрій Гамбург – Президент Синоду Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України (НЄЛЦУ);
Григорій Комендант – Президент Українського Біблійного Товариства (УБТ).
РІСУ