Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Кафедральный Свято-Воскресенский собор

Кафедральный Свято-Воскресенский собор

В тот же день вечером состоялось знаменательное событие в истории Украины и Украинской Православной Церкви – освящение места, Креста и закладка первого камня под строительство кафедрального собора Воскресения Христова. В присутствии епископов Украинской и Русской Православных Церквей, представителей Поместных Церквей Блаженнейший Митрополит Владимир совершил чин освящения. За богослужением молились Президент Украины Виктор Ющенко, премьер-министр Виктор Янукович, мэр Киева Леонид Черновецкий, другие политические и общественные деятели.
Виктор Ющенко обратился к присутствующим со словами: «Ваше Блаженство, високодостойні владики, дорога громада. Ми живемо в дивовижний час, у час нового століття, науково-технічного прогресу, і все людство стає більш освіченим, отримує більші знання про той світ, і навколо нас відбуваються значні зміни. Ми стали більш розумні, досвічені за останні сто років, але важко стверджувати, що ми стали добрішими, стало менше зла, і важко шукати аргументи, щоб сказати, що світ став більш справедливим, стало менше горя. Це все відбулося в двадцятому столітті, коли ми стали свідками такого унікального прогресу, в цей час творилися найжахливіші в нашій історії війни. У цей час творився великий голод в історії нашої нації, творився терор, політичні репресії. Пройшов час, і ми зрозуміли, наскільки важливо мати духовність, моральність, суспільство справедливості. І єдиною відповіддю, як це зробити, – є Церква, є віра».
Премьер-министр Украины Виктор Янукович в поздравительной речи подчеркнул: «Ми давно чекали і зробили все, щоб відбулося це свято – закладення каменя під будівництво кафедрального собору в місті Києві.
Це велика подія для всієї Православної Церкви, і чудово, що вона співпадає з ювілеєм – 15-річчям управління Блаженнішого Митрополита Володимира Українською Православною Церквою.
Вдячний всім, хто мав можливість залучитись до цієї справи. Сподіваюсь, що в скорому майбутньому ми зберемось тут, щоб відсвяткувати освячення хрестів кафедрального собору. Я також бажаю, щоб ми разом прийняли участь у цьому будівництві. Щиро зичу всім українцям, щоб в нашій державі був спокій, злагода і мир».
С приветственным словом выступил и мэр Киева Леонид Черновецкий: «Хотів би сказати, що дорога до храму – це дорога добра. Відроджуючи святині, ми відроджуємо духовність, добро. Щиро хочу привітати з освяченням наріжного каменя, з початком возведення ще однієї святині – кафедрального собору на честь Воскресіння Христового Української Православної Церкви. Виконуючи свою обіцянку, я дарую три кілограми чистого золота для розпису собору».