Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

29.01.2007. ЖИТОМИР. Затримано злодіїв, які більше року скоювали крадіжки з культових споруд

…Починаючи з кінця 2004 року крадіжки з культових споруд на території 5 областей – Житомирської, Тернопільської, Хмельницької, Ровенської та Київської – набули характеру справжньої епідемії. Тільки на Житомирщині таких прикрих випадків, які мали місце у православних храмах, налічується понад півсотні. Говорити про те, що у всіх випадках працювали різні негідники, правоохоронцям не доводилось. Під час посилених оперативно-розшукових заходів відмічено, що почерк злодіїв один і той самий. Та, на жаль, протягом довгого часу злочинцям щастило більше, ніж працівникам міліції. Принаймні правоохоронцям про злодіїв було відомо лише те, що злочини скоюються однією групою у нічний час та з використанням автотранспорту.
До оперативно-розшукової роботи, яка проводилась на території нашої області, залучались найдосвідченіші оперативники. До поставленої перед ними задачі вони підійшли з усією відповідальністю. Жодна деталь не залишалась поза їх увагою. Будь-яка оперативна інформація перевірялась декілька разів. Адже у такій серйозній справі кожна дрібниця могла стати вирішальною.
Правоохоронці зіткнулись з рядом перешкод. Зловмисники завжди діяли уночі, обираючи церкви переважно у віддалених селах. І що найголовніше – ніколи не залишали жодних слідів. Хоча працівникам міліції у декількох випадках вдалося встановити навіть свідків, які нібито бачили підозрілих людей поблизу тієї чи іншої церкви. Крім того, з місця події вилучались запахові сліди, що особливо ретельно оброблялись в одорологічній лабораторії, завдяки чому оперативники отримували не менш цінну інформацію про зловмисників. Працівниками міліції Житомирщини було розроблене орієнтування, за яким працювали й інші регіони. Кожен автомобіль, що міг викликати підозру, перевірявся з особливою ретельністю.
Ще одним вкрай важливим кроком стало прийняття правоохоронцями усіх п’яти областей, на території яких вчинялись крадіжки з культових споруд, рішення об’єднати свої зусилля. У листопаді 2006 року з ініціативи начальника УМВС України в Житомирській області було проведено спільну оперативну нараду за участю керівництва кримінального блоку інших регіонів. Правоохоронці обмінялись наявною інформацією щодо можливих осіб зловмисників, марки автомобіля, на якому вони пересувались, та іншими відомостями, не залишивши поза увагою найдрібніших деталей. Адже найменша зачіпка могла вивести на слід злочинців. Було створено посилену слідчо-оперативну групу під керівництвом Головного слідчого управління МВС.
І от довгоочікувані позитивні результати кропіткої роботи правоохоронців.
На початку січня поточного року працівниками міліції Хмельниччини затримано автомобіль, у якому знаходились двоє молодиків, 1976 та 1982 року народження, жителів Київської області. В багажному відділенні автомобіля правоохоронці виявили нетипові предмети, які, як з’ясувалось в подальшому, виявились підручним знаряддям, за допомогою якого зловмисники і скоювали крадіжки з культових споруд. Чоловіків було затримано, а потім і заарештовано за підозрою у скоєнні ряду тяжких злочинів на території декількох регіонів.
У другій декаді січня під час проведення оперативно-розшукових заходів працівниками карного розшуку Житомирщини затримано киянина-співучасника кримінального дуету, роль якого полягала у збуті викраденого. Під час обшуку у нього виявлено та вилучено 136 ікон, понад 30 дерев’яних та металевих рамок з ікон, 44 книги «Євангеліє» та інше церковне майно.
Наразі вилучені речі направлено до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Житомирській області. А після проведення мистецтвознавчої експертизи ікони та інше церковне майно буде передано Міністерством внутрішніх справ України на відповідальне зберігання у ті церкви, звідки їх викрадено.
Ольга Номерчук, ЦЗГ УМВС України в Житомирській області, Житомир.info