Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

14.12.2006. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Архієпископ Антоній вшанував учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС архієпископ Антоній, на запрошення спілки чорнобильців Хмельницької області, взяв участь в урочистому зібранні, яке відбулося у приміщенні телерадіокомпанії «Поділля-Центр». Архіпастир, звертаючись до усіх присутніх, зазначив:
« Непомітно, як вода у річці, спливають роки, забираючи з собою радощі і печалі, біль та страждання, але залишається головне – пам’ять про Чорнобиль! Пам’ять — найболючіша рана… Саме пам’ять повертає нас знову і знову до тих трагічних днів.
Наслідки трагедії величезні: постраждало 3,2 млн. чоловік, серед них – понад 1 мільйон дітей; небезпечні дози опромінення отримали більше мільйона громадян України, радіаційного ураження зазнала 1/12 частина території всієї України, із 76 забруднених населених пунктів евакуйовано близько 90 тисяч людей. Загалом, у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брало участь близько 800 тисяч чоловік.
Найпершими, хто мужньо, героїчно вступив у двобій з ненаситним ядерним жерлом реактора, були пожежники… Це вони в умовах смертельної, непомітної, але разючої радіації встали на захист своєї Вітчизни від смертоносного атому. Це вони врятували не тільки Україну, але й усю Європу від загрози жахливого ядерного лиха.
За двадцять минулих років, смертельно небезпечна радіація забрала тисячі життів, призвела до втрати здоров’я сотень тисяч ліквідаторів.
багато з них стали інвалідами.
Схилімо свої голови перед тими, кого немає в живих! Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя заради майбутніх поколінь! Низький Вам уклін — ліквідатори Чорнобильської трагедії! Героїчний подвиг “чорнобильців” назавжди залишиться в душах і серцях усіх людей!”