Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

13.07.2006. ЛЬВІВ. Єпархію відвідала делегація Єрусалимської Православної Церкви

В рамках візиту в Україну з нагоди 40-річчя архіпастирського служіння Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, делегація Єрусалимської Православної Церкви, яку очолює Високопреосвященніший митрополит Вострський Тимофій, відвідала Львівську єпархію Української Православної Церкви. Високих гостей зустрічав архієпископ Львівський і Галицький Августин з сонмом духовенства та мирянами Львівської єпархії. За древнім українським звичаєм, Владиці митрополиту Тимофію піднесли хліб-сіль та діти подарували квіти. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові Владики приклалися до головних святинь – ікон Божої Матері «Почаївська» та «Тихвинська Львівська». У своїй проповіді Владика Тимофій сказав: «Мені дуже приємно, що я маю можливість відвідати Вас, спілкуватися з Вами та передати ту благодать, то благословення з Святих місць, де Господь благословив мені та моєму собрату архімандриту Макарію служити. Ми у святих місцях молимся за усіх вас. З Владикою Августином мене зв’язує давня дружба, з того часу, як він, звершуючи паломництво на Святу Землю, розповідав про трагічні події у Львові та поблизу Львова. Блаженніший патріарх Діодор, окрім послань, завжди молився за Вас, Владико, і при кожному зручному випадку, завжди розповідав про ті страждання, через які Ви проходите у Львові, і православні в західній Україні. Блаженніший завжди молився за Вас, як за пастиря доброго, котрий душу свою покладає за овець своїх. Не тільки для Православної Церкви в Україні, але й для нас, Ви є вірним чадом Православної Церкви, істинним отцем і учителем благочестя та прикладом пастиря, котрий усією душею стоїть за догмати і чистоту православної віри. У моїй свідомості — Ви не лише борець за Православ’я, але й справжній герой Православної Церкви».
На згадку про свій візит, Високопреосвященніший митрополит Тимофій подарував ікону Божої Матері у срібній ризі, яка, за словами Владики Августина, стане однією з найголовніших святинь майбутнього кафедрального собору, та усім вірним роздав хрестики та іконки з Святої Землі. Особливо тепло гостя вітали священики, які навчалися разом з ним у Ленінградських духовних школах. Духовним концертом у виконанні архієрейського хору супроводжувалося щире спілкування гостей зі Святої Землі з духовенством єпархії, черницями свято-Преображенської жіночої обителі та церковним активом. Владика Августин передав найщиріші вітання та добрі молитовні побажання Предстоятелю Єрусалимської Православної Церкви Блаженнішому патріарху Святого Града Єрусалима та усієї Палестини Феофілу, якого він першим вітав з обранням на патріарший престол під час паломництва до Святої Землі.
На згадку про візит у пам’ятній книзі Владика Тимофій залишив запис: “Моє шанування і глибока повага Високопреосвященнішому архієпископу Львівському Августину, борцю за Православ’я і захиснику традиції Православної Церкви на Західній Україні з своїми достойними священнослужителями, котрі утверджують Православну віру в душах християн», а також тепло подякував за гостинність.
Зі Львова, у супроводі архієпископа Львівського і Галицького Августина, делегація Єрусалимської Православної Церкви відбула у свято-Успенську Почаївську Лавру для звершення всеношного богослужіння.
Оксана Жаборинська, м. Львів