Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

04.08.2005. ЧЕРНІВЦІ. Православні села Шубранець відстоюють свій храм від зазіхань філаретівців

Свято-Георгіївський храм села Шубранець Заставнівського району був переданий у власність релігійній громаді Української Православної Церкви рішенням Чернівецького облвиконкому від 20 листопада 1991 року. Та закон виявився неписаним для громади так званого “київського патріархату”, також зареєстрованої у цьому селі. Її представники неодноразово чинили спроби відібрати церкву у православних, застосовуючи насилля та погрози. Місцева влада не захищає законні права віруючих: сільська рада навіть вдалася до спроби скасувати рішення про право власності на храм громади УПЦ; райвідділ УМВС відмовляє у порушенні кримінальних справ щодо протиправних дій розкольників – філаретівців.
Віруючі УПЦ звернулися з відповідними листами до Президента України, голови Верховної Ради, уповноваженого з прав людини з проханням захистити їх від наруги та свавілля як з боку розкольників, так і з боку місцевої влади.
Але поки що лише один промінь надії побачили православні: прокуратура Чернівецької області скасувала постанову про відмову в порушенні кримінальних справ райвідділу УМВС щодо протиправних дій представників “київського патріархату” у зв’язку з неповнотою проведених перевірок.
Та філаретівці не вгамовуються: 11 серпня у райцентрі Заставна відбудеться судове засідання, на якому має бути розглянутий позов громади «київського патріархату» про передачу їй у власність Свято-Георгіївського храму села Шубранець та встановлення графіку почергових богослужіннь.Православні буковинці моляться про відновлення законності у відношенні громади канонічної Церкви, адже у протилежному випадку міжконфесійне протистояння загрожує поширитись на весь регіон.