Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ПОЧАЇВ. Напередодні свята Почаївської ікони Богородиці відбувся велелюдний Хресний хід з урочища «Вірля» до Лаври

2 серпня, в день пам’яті святого і славного пророка Божого Ілії Фесвітянина, відбувся традиційний щорічний Хресний хід із чудотворною «Почаївською» іконою Божої Матері з урочища «Вірля» до Свято-Успенської Почаївської Лаври, повідомляє прес-служба Почаївської Лаври.
Розпочався Хресний хід святковим молебнем біля хреста-пам’ятника на місці зруйнованого замку графині Анни Гойської, який очолив намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир у співслужінні ректора Почаївської духовної семінарії архієпископа Шумського Іова, братії Почаївської Лаври і Свято-Духівського скита у священному сані та прибулого духовенства.

Хресний хід своїм співом супроводжували братський хор Лаври під управлінням ієродиякона Геронтія (Мучичка), братський хор Свято-Духівського скита під управлінням ієромонаха Самуїла (Головача) та хор студентів ПДС під управлінням священника Андрія Романюка.

Перед виходом з урочища «Вірля» до багатотисячного народу зі словом вітання звернувся намісник Почаївської Лаври митрополит Володимир. У своєму слові він нагадав про те, що «ми продовжуємо славну традицію наших попередників, які на початку минулого століття започаткували традицію хресного ходу цим самим маршрутом – тільки тоді йшли від Лаври до цього місця (урочища «Вірля»). Хресним ходом ми прославляємо Бога, возвеличуємо Матір нашого Спасителя і Господа, а крім того хресний хід – це особливий молебень, хресний хід – це проповідь Євангелія за межами храму. Такими трудами ми засвідчуємо віру в Бога, ми оновлюємось і очищуємось», – зазначив владика. Намісник побажав всім учасникам Хресного ходу ревності пророка Ілії, Давидової кротості, Самсонової кріпості та Соломонової мудрості.

Протягом всььго Хресного ходу жителі сіл, через який пролягав шлях хрестоходців, зустрічали молитовну ходу, стоячи на колінах та зі сльозами на очах.

Прибувши в Почаївську Лавру, урочисте дійство закінчилось молебним співом в Успенському соборі. Наприкінці богослужіння зі словом подяки до всіх присутніх звернувся архієпископ Іов. У своєму слові владика-ректор подякував всіх організаторам свята за спільну молитву та побажав, щоб Матір Божа всіх оберігала від всякого зла.

Після закінчення Хресного ходу всім учасникам була запропонована святкова трапеза.