Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ПОЧАЇВ. Дві масштабні хресні ходи з Кам’янець-Подільського та Вінниці вирушили до Почаївської Лаври (графік)

19 серпня 2019 року, в день Преображення Господнього, віруючі Кам’янець-Подільської та Вінницької єпархій, очолювані своїми архіпастирями вирушили хресними ходами до Свято-Успенської Почаївської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Велелюдна група паломників, понад 20 тисяч прочан, тільки за оцінками супроводжуючих хресний хід співробітників правоохоронних органів, вийшла з Кам’янця-Подільського.

Учасники свою молитовну ходу до Почаєва, історія якого налічує більше ніж 100 років, розпочали від площі перед кафедральним собором Олександра Невського, на якій була звершена святкова Божественна літургія.

Частина паломників приєдналася в селі Довжок, де митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор звершив молебень та звернувся до віруючих зі словом проповіді та благословив на молитовний подвиг. Протягом п’яти днів віряни подолають шлях в близько 250 км.

Прийти до Почаївської обителі вони мають напередодні її престольного свята – Успіння Пресвятої Богородиці — 25 серпня ввечері.

Графік руху Хресного ходу з Кам’янець-Подільського. фото krestput.org.ua

У хресному ході щорічно беруть участь віруючі Кам’янець-Подільської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької, Одеської та інших єпархій УПЦ, а також паломники з закордону. Як повідомляють очевидці, цьогоріч в молитовній ході беруть участь гості з Австралії, Російської Федерації, Молдови, Республіки Білорусь і Грузії, передає СПЖ.

 Цього ж дня, по завершенні Божественної літургії, у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі був відслужений молебень на благословення у дорогу для прочан, що теж вирушили у піше паломництво до Почаївської обителі. Очолив молитовну ходу митрополит Вінницький і Барський Варсонофій.

Паломники з Браїлова йдуть до Почаєва вже 18-й рік поспіль. Серед них не лише жителі Вінниччини, але й паломники з Житомирської, Хмельницької та інших областей.

Упродовж свого молитовного шляху паломники співають молитви й акафісти, моляться за Церкву Христову і за мир в Україні.

 фото СПЖ