Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Відомості про порушення прав вірян УПЦ в селі Серхів внесені до ЄРДР рішенням суду


10 квітня в Луцькому міськрайонному суді розглянули скаргу протоієрея Василя Поповича на бездіяльність прокурора Волинської області. Службовець не вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, що стосувались ряду кримінальних правопорушень щодо громади УПЦ села Серхів Маневицького району.

1 квітня 2019 року священик звернувся на ім’я прокурора Волинської області з повідомленням про злочин, за яким мало розпочатись досудове розслідування.

Згідно зі скаргою заявника, бездіяльність прокурора Волинської області полягала у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінальних правопорушень, передбачених:

статтею 161 КК України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
статтею 178 КК України (Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків);
статтею 179 КК України (Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь);
статтею 180 КК України (Перешкоджання здійсненню релігійного обряду);
статтею 295 КК України (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку);
статтею 296 КК України (Хуліганство);
статтею 341 КК України (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд);
статтею 356 КК України (Самоуправство);
статтею 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем);
статтею 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).
Внесення скарги до ЄРДР було здійснене за рішенням слідчого судді Луцького міськрайонного суду, прокурор Волинської області чи інша службова особа, уповноважена у прийнятті та реєстрації заяв і повідомлень, були зобов’язані внести відомості до ЄРДР за заявою Василя Поповича та розпочати досудове розслідування.

Нагадаємо, що протоієрей Василь Попович у 2016 році отримав медаль за гуманітарну допомогу українським військовим у зоні АТО, від волонтерського руху «Матері Миру». Разом з волонтерами його вітав і бойовий офіцер, представник підрозділу, котрому священик Волинської єпархії Української Православної Церкви доставляв благодійну допомогу, зібрану його парафіянами.