Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Єпархія повідомляє про незаконні дії голови Оваднівської громади


Загальні збори релігійної громади села Сусваль Володимир-Волинського району, які відбулися 24 лютого у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, засвідчили, що настоятель храму та 40 постійних прихожан з 49-ти присутніх не бажають змінювати юрисдикцію своєї релігійної громади і залишаються вірними Українській Православній Церкві і її предстоятелю Блаженнійшому Митрополиту Онуфрію. 9 осіб були проти, але їх голоси на загальне рішення зборів не вплинули, так як це рішення було прийняте у суворій відповідності до пункту 4 статті 8 Закону України №4128д, в якому сказано: «Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш, як двома третинами членів релігійної громади». Зауважимо: не територіальної громади, а саме релігійної. У пункті 3 цієї статті Закону зазначено: «Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням)». Так сказано у Законі України №4128д.

Та вже з наступного дня 25 лютого на теренах села Сусваль починають чинитися дії беззаконні. Голова Оваднівської ОТГ Сегрій Панасевич надає транспорт і сприяє збору підписів мешканців села, які не тільки не є членами релігійної громади храму Різдва Пресвятої Богородиці, а й абсолютна більшість яких взагалі далека від церковного життя. Та й самі посадові обов’язки сільського голови не передбачають подібних дій.

Голосування нерелігійної громади відбувається у кілька турів. В врешті, 3 березня, зібравшись в одному з приміщень села, в присутності представника сільської влади, далекі від церкви люди 144-ма голосами приймають рішення про перехід до ПЦУ.

Під час збору підписів та проведення зібрань територіальної громади виявилися кричущі факти розпалювання релігійної ворожнечі, до яких причетний сільський посадовець Сергій Панасевич. Ці дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність за пп. 1,2, ст. 161 Кримінального Кодексу України.