Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Предстоятель благословив відкриття фотовиставки «Хресна дорога Лаври»


22 липня Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив відкриття масштабної фотовиставки «Хресна дорога Лаври», яке відбулося у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.
У заході взяли участь намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, а також гості та братія обителі.

Виставка присвячена 30-річчю відродження чернечого життя у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі. На унікальних архівних кадрах якої відображені моменти розквіту, наруги, руйнування і дивного відродження цієї живої свічки Православного світу і головної святині нашого народу.

Після відкриття для представників ЗМІ відбувся брифінг, під час якого Предстоятель і намісник обителі розповіли про значення Святої Лаври для України і Православного світу та відповіли на запитання журналістів.

«Свята Києво-Печерська Лавра є серцем України. Але й не тільки нашої держави, а й усіх держав, в яких живуть народи, які вийшли з купелі Хрещення на берегах Дніпра, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій. — І свята Києво-Печерська Лавра є першим монастирем древньої Русі, де було запалено лампаду молитви. Цю лампаду запалив засновник обителі преподобний Антоній Печерський, який поклав початок свого чернечого життя на Святій Горі Афон, а звідти приніс і афонський статут, і афонську чернечу культуру, і дух Святої Гори. І з тих пір Лавра є духовним серцем для нашого народу. Ми радіємо, що Господь дав перетерпіти ті випробування, які були в радянський період, коли Церкву гнали, коли закривали монастирі… Лавра теж була закрита. Але Бог змилостивився над нами і знову подарував нам цю святиню. Вона була знову відкрита і в ній знову запалилася лампада молитви. І ми сьогодні святкуємо 30-річчя з дня відкриття святої Лаври, з дня, коли в ній знову зібралися ченці і продовжили добрий подвиг молитви за свій народ і свою землю. І цей подвиг ми здійснюємо до сьогоднішнього дня».