Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. У єпархії зібрані кошти для оздоровлення дітей загиблих воїнів АТО


9 лютого з благословення митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, відбулися збори духовенства Бердичівського благочиння, які очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. У їх роботі взяли участь єпархіальний юрист Світлана Круківська та скарбники парафіяльних рад.
Традиційно зібрання священства розпочалося з обговорення питань, що прозвучали під час останнього засідання єпархіальної ради під головуванням правлячого архієрея митрополита Никодима. Зокрема, повідомив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, владика подякував за належну організацію та проведення благодійних Різдвяних вечорів колядок у благочиннях єпархії, під час яких були зібрані кошти на суму 150 тисяч гривень для оздоровлення у літньому православному таборі відпочинку дітей-сиріт і малюків, чиї батьки загинули в зоні АТО. Також архіпастир нагадав присутнім про наближення Великого посту, закликавши до посиленої молитви у дні Святої Чотиридесятниці. Було акцентовано увагу необхідності читання Псалтиря та на звершенні загальної сповіді священства.

У середу Седмиці першої Великого посту, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим на Великому повечір’ї звершить читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.

Голова зборів, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, наголосив на особливостях великопісних богослужінь, дотриманні церковної дисципліни тощо.

На зібранні духовенства єпархіальний юрист Світлана Круківська надала консультацію щодо впорядкування документації, реєстрації статутів і деяких аспектів вирішення майнових питань. Також нагадала про впровадження в Україні електронного документообігу і, зокрема, про необхідність віртуальної звітності у недалекому майбутньому. Присутні отримали вичерпні відповіді на численні запитання й ґрунтовні рекомендації висококваліфікованого фахівця.

Двадцять два роки тому, 9-го лютого 1996-го, упокоївся в Господі колишній благочинний Бердичівського округу архімандрит Григорій Боднарчук, ревний захисник Православ’я, самовідданий служитель Церкви, який усі свої сили віддавав трудам на славу Божу. Цього дня у Свято-Миколаївському соборі було відправлено заупокійну панахиду…