Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив відкриття фестивалю православного кіно «Покров»

9 жовтня в Національній опері України ім. Тараса Шевченка відбулася церемонія відкриття ХIV Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров». Цього року темою кінофоруму були обрані слова з Соборного послання святого апостола Іакова «Віра без діл мертва» (Іак. 2:26).

Урочистий захід відвідав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, який благословив організаторів і учасників на проведення православного кінофоруму. У своєму вітальному слові Його Блаженство наголосив на важливості звершення християнських чеснот, зокрема, в рамках волонтерського і місіонерського служіння Церкви.

За благодійну діяльність Предстоятель вручив церковні нагороди учасникам волонтерських організацій Української Православної Церкви.

Під час урочистого заходу присутніх також вітали керівники проекту кінофестивалю «Покров»: голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді єпископ Обухівський Іона, протоієрей Олександр Акулов.

Насамкінець з вітальним словом виступив президент фестивалю, народний депутат України А.Л. Деркач, який оголосив про офіційне відкриття кінофоруму.

Після закінчення офіційної частини відкриття глядачі змогли побачити прем’єру художнього фільму «Чернець і біс». Перед початком перегляду режисер картини М. Досталь привітав присутніх і розповів про історію створення фільму.

Загалом цьогоріч на головні призи фестивалю претендують 56 анімаційних, документальних і художніх фільмів з України, Білорусії, Грузії, Польщі та Росії. Перелік кінокартин дивіться на офіційному сайті “Покрову”.

Перегляди конкурсних робіт відбудуться в київському Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6): 10 і 11 жовтня – з 10.00 до 21.00; 12 жовтня – з 10.00 до 15.00. Церемонія закриття та нагородження переможців фестивалю «Покров» відбудеться 12 жовтня 2016 року о 18:00 у Будинку кіно. Вхід на конкурсні покази та закриття вільний.

Фестиваль православного кіно «Покров» було започатковано з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014) у 2003 році. За 13 років існування проекту десятки тисяч людей побачили сотні кінокартин, а у 2013 році була організована онлайн-трансляція на сайті фестивалю, завдяки чому православні фільми подивилися біля 40 тисяч інтернет-користувачів.