Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ОКНИЦА (МОЛДОВА). В престольний день Свято-Успенського жіночого Каларашівського монастиря керуючий Вінницькою єпархією очолив в ньому Божественну літургію

20 серпня, в день знайдення мощів святителя Митрофана Воронезького, митрополит Вінницький і Барський Симеон відвідав Свято-Успенський жіночий монастир в с. Каларашівка Окницького району Молдови. Собор монастиря освячено на честь святителя Митрофана, тому в цей день в обителі відзначається одне з престольних свят. З цього приводу у вищезгаданому соборі митрополит Симеон очолив святкову Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим, клірики обителі, священики Єдинецько-Бричанської єпархії та гості з єпархій України. Вінницьку єпархію на святі представляли архімандрит Флавіан (Рішко), настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко) та ієромонах Єнох (Торак).
По завершенні літургії відбулася Хресна хода з читанням Євангелія.
Після цього митрополит Симеон подякував владиці Никодиму та матінці Єфросинії, яка є ігуменею Свято-Успенського Каларашівського монастиря, за запрошення на престольне свято. Архіпастир підкреслив, що в ювілейний рік 1025-річчя Хрещення Русі Церква Христова поєднує в цей день вірян України та Молдови навколо Таїнства Євхаристії. «Це єднання свідчить про нашу віру в Господа, непохитну та одну для всіх християн» — сказав владика. Також вінницький архієрей запросив усіх присутніх на святкування 80-річчя Вінницької єпархії та 1000-літнього ювілею Лядівського монастиря, які відбудуться у вересні цього року.
На завершення єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим подякував владикам з України за візит та за урочисте Богослужіння, яке вони звершили в престольний день обителі.